144 godziny pod wodą… niemożliwe?

Proba pobicie rekordu 144 godziny

Keith Sagray, śmiałek, który zamierza spędzić w słonej wodzie 144 godziny!

Kiedy w czerwcu bieżącego roku informowaliśmy Was o rekordowym, najdłuższym zanurzeniu w słonej wodzie Egipcjanina Walaa Hafeza nic nie zapowiadało    ponownych rekordów świata w tej samej konkurencji. Kolejni śmiałkowie mierzyli swoją wytrzymałość nurkując w słonej wodzie coraz to dłużej.

 

W lipcu rekord ten został poprawiony aż dwukrotnie! Pierwsza była Amerykanka Cristi Quill, która  zanurzyła się na 51 godzin i 25 minut (więcej: Najdłuższe nurkowanie kobiece w wodzie słonej). Kolejnym nurkiem był Turek Cem Karabay, który zdeklasował rywali nurkując u wybrzeży Cypru nieprzerwanie przez 72 godziny (więcej: 72 godziny – nowy rekord najdłuższego nurkowania w słonej wodzie). Generalnie nikt nie wspominał o próbie bicia tego 3-dniowego zanurzenia w tym roku.

 

Wyzwania polegającego na spędzeniu 6 dni pod wodą podejmie się zawodowy nurek Keith Sagray. Twierdzi on, że przygotowanie do wyczynu zdobył podczas swojej codziennej pracy jako nurek saturowany  przy budowie i konserwacji rurociągów na dnie oceanu. Keith przyznał, że środowisko morskie nie jest mu obce bowiem spędza w nim bardzo dużo czasu. Ponadto w ramach ćwiczeń nurek wykonał zanurzenia trwające 8, 16 oraz 24 godziny. Celem basenowych przygotowań było symulowanie warunków oraz problemów z jakimi przyjdzie się zmierzyć zespołowi podczas finalnej próby bicia rekordu.

 

Plan na rekordowe zanurzenie jest naprawdę ambitny – nurek zamierza spędzić 144 godziny (jest to dwukrotnie dłużej od aktualnego rekordu świata) pod wodą. Nurkowanie zostanie wykonane na głębokości około 6 metrów na obiegu otwartym w wodzie o temperaturze około 26º C.

 

Ciekawostka: aby nurkowanie zostało uznane i wpisane do księgi Rekordów Guinnessa nurek musi znajdować się na głębokości od 3 do 9 metrów a żaden element jego wyposażenia nie może przekroczyć powierzchni wody.


 

Bajeczne miejsce, w którym podjęta zostanie próba najdłuższego nurkowania w słonej wodzie

Próba pobicia rekordu świata odbędzie się w bajecznym miejscu, w wodach Coral World, dokładniej na wyspie Saint Thomas należącej do Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Międzynarodowa ekipa składająca się ze specjalistów pojawi się w tym magicznym miejscu już w najbliższy czwartek.

 

Przedsięwzięcie Projekt Nautilus (pod taką formalną nazwą funkcjonuje) powiązane jest z działalnością organizacji non-profit utworzonej nie tylko w celu pobicia rekordu Guinnessa, ale również zebrania kwoty 1 mln dolarów dla pomagającej dzieciom Fundacji Spełnij Marzenie.

 

Spędzenie 6 dni pod wodą to nie lada wyzwanie, zarówno dla nurka jak i zespołu wsparcia. Na bieżąco będziemy Was informowali o próbie rekordowego zanurzenia.


 

Kolejne artykuły dotyczące tej próby pobicia rekordu świata:


 

 

Zapoznajcie się z innymi, rekordowymi nurkowaniami: 

 

Źródło: virginislandsdailynews.com; prnewswire.com; Facebook

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

Polak zginął podczas nurkowania w walijskim kamieniołomie
Nieudana próba pobicia rekordu świata kobiet
Egipcjanin Saddam Killany planuje spędzić pod wodą 150 godzin!
Na Gardzie trwają poszukiwania polskiego nurka
60 antycznych wraków odnaleziono w Morzu Czarnym
U wybrzeża Belgii odnaleziono U-Boota z okresu I Wojny Światowej
Włoch Luca Pedrali zanurkował na 264 metry
249 metrów – nowy rekord Polski służb mundurowych
The Shape of Water – wyjątkowa baśń Guillermo del Toro
Freediver Andrea Zuccari wykonał zanurzenie na 185 metrów!

Na wesoło

Świąteczne porządki – podwodny performance

Jaka to roślina?

Polygonum amphibium (Rdest ziemnowodny)

Co to za zwierzę?

Żółw czerwonolicy (Trachemys scripta elegans)

Nurkowości

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Google Plus

Scroll To Top