144 godziny pod wodą… niemożliwe?

Proba pobicie rekordu 144 godziny
Keith Sagray, śmiałek, który zamierza spędzić w słonej wodzie 144 godziny!

Kiedy w czerwcu bieżącego roku informowaliśmy Was o rekordowym, najdłuższym zanurzeniu w słonej wodzie Egipcjanina Walaa Hafeza nic nie zapowiadało    ponownych rekordów świata w tej samej konkurencji. Kolejni śmiałkowie mierzyli swoją wytrzymałość nurkując w słonej wodzie coraz to dłużej.

 

W lipcu rekord ten został poprawiony aż dwukrotnie! Pierwsza była Amerykanka Cristi Quill, która  zanurzyła się na 51 godzin i 25 minut (więcej: Najdłuższe nurkowanie kobiece w wodzie słonej). Kolejnym nurkiem był Turek Cem Karabay, który zdeklasował rywali nurkując u wybrzeży Cypru nieprzerwanie przez 72 godziny (więcej: 72 godziny – nowy rekord najdłuższego nurkowania w słonej wodzie). Generalnie nikt nie wspominał o próbie bicia tego 3-dniowego zanurzenia w tym roku.

 

Wyzwania polegającego na spędzeniu 6 dni pod wodą podejmie się zawodowy nurek Keith Sagray. Twierdzi on, że przygotowanie do wyczynu zdobył podczas swojej codziennej pracy jako nurek saturowany  przy budowie i konserwacji rurociągów na dnie oceanu. Keith przyznał, że środowisko morskie nie jest mu obce bowiem spędza w nim bardzo dużo czasu. Ponadto w ramach ćwiczeń nurek wykonał zanurzenia trwające 8, 16 oraz 24 godziny. Celem basenowych przygotowań było symulowanie warunków oraz problemów z jakimi przyjdzie się zmierzyć zespołowi podczas finalnej próby bicia rekordu.

 

Plan na rekordowe zanurzenie jest naprawdę ambitny – nurek zamierza spędzić 144 godziny (jest to dwukrotnie dłużej od aktualnego rekordu świata) pod wodą. Nurkowanie zostanie wykonane na głębokości około 6 metrów na obiegu otwartym w wodzie o temperaturze około 26º C.

 

Ciekawostka: aby nurkowanie zostało uznane i wpisane do księgi Rekordów Guinnessa nurek musi znajdować się na głębokości od 3 do 9 metrów a żaden element jego wyposażenia nie może przekroczyć powierzchni wody.


 

Bajeczne miejsce, w którym podjęta zostanie próba najdłuższego nurkowania w słonej wodzie

Próba pobicia rekordu świata odbędzie się w bajecznym miejscu, w wodach Coral World, dokładniej na wyspie Saint Thomas należącej do Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Międzynarodowa ekipa składająca się ze specjalistów pojawi się w tym magicznym miejscu już w najbliższy czwartek.

 

Przedsięwzięcie Projekt Nautilus (pod taką formalną nazwą funkcjonuje) powiązane jest z działalnością organizacji non-profit utworzonej nie tylko w celu pobicia rekordu Guinnessa, ale również zebrania kwoty 1 mln dolarów dla pomagającej dzieciom Fundacji Spełnij Marzenie.

 

Spędzenie 6 dni pod wodą to nie lada wyzwanie, zarówno dla nurka jak i zespołu wsparcia. Na bieżąco będziemy Was informowali o próbie rekordowego zanurzenia.


 

Kolejne artykuły dotyczące tej próby pobicia rekordu świata:

Keith Sagray rekord świata
Rozpoczyna się próba pobicia rekordu świata – ponad 100 godzin pod wodą!
Keith Sagray koniec próby pobicia rekordu
Zakończono próbę pobicia rekordu świata w najdłuższym zanurzeniu

 

 

Zapoznajcie się z innymi, rekordowymi nurkowaniami:

Rekord swiata 72 godziny pod woda
72 godziny – nowy rekord najdłuższego nurkowania w słonej wodzie
Najdłuższe nurkowanie kobiece w wodzie słonej
Najdłuższe nurkowanie kobiece w wodzie słonej
Walaa Hafez rekord swiata w najdluzszym nurkowaniu w slonej wodzie
Rekordowe, najdłuższe nurkowanie w słonej wodzie

Allen Sherrod spędził ponad 51 godzin pod wodą
Allen Sherrod spędził ponad 51 godzin pod wodą
Nowy rekord świata Brytyjczyka
Nowy rekord świata Brytyjczyka

 

 

Źródło: virginislandsdailynews.com; prnewswire.com; Facebook

Podobne posty

Leave a Comment