52 uczestników zimowego spływu Obrą

Spływ Twardzieli Odrą 2014
Uczestnicy Spływu Twardzieli Pilicą 2014
© Facebook/CN Anakonda

Całkiem niedawno, bo 8 lutego br. odbył się Spływ Twardzieli Odrą a już informujemy Was o kolejnej tego typu inicjatywie. Tym razem aż 52 śmiałków wzięło udział w 10. zimowym spływie płetwonurków rzeką Obrą w Skwierzynie (województwo lubuskie). Wydarzenie miało miejsce wczoraj – 22 lutego br.

 

Najszybciej trasę pokonał Walter Porada z klubu morsów w Kędzierzynie Koźlu, który 8 kilometrów nurtem rzeki pokonał w godzinę i 10 minut. Uczestnicy wyruszyli z Lisiej Góry, meta znajdowała się w okolicy mostu drogowego przez Obrę w Skwierzynie. Wszyscy dzielnie ukończyli zimowe zmagania z Obrą. Ostatni nurkowie wyszli z wody blisko godzinę po zwycięzcy.

 

Pogoda wyjątkowo dopisała i bardziej przypominała wiosenną aurę – było słonecznie a temperatura powietrza dochodziła do 10°C. Jednak woda w Obrze nie była aż tak ciepła – miała około 3ºC.

 

Śmiałkowie przybyli na imprezę z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego. Przekrój wiekowy był dość duży – najmłodsza uczestniczka spływu miała 16 lat a najstarszy uczestnik 65 lat. Organizatorem 10. zimowego spływu Obrą był Nadobrzański Klub Płetwonurków „Obra” ze Skwierzyny.

 

Obra to rzeka o łącznej długości 254 km, swój bieg kończy ona w Skwierzynie, gdzie wpada do Warty.Jest to malownicza rzeka o dość silnym nurcie z wieloma naturalnymi przeszkodami. Swoje źródła ma na Wysoczyźnie Kaliskiej, na południe od Jarocina.


 

 

Źródło: zielonagora.gazeta.pl

Podobne posty

Leave a Comment