7 nurków, 2 modelki i jeden wrak – niezwykła podwodna sesja na Bali

Benjamin Von Wong - niezwykła podwodna sesja na Bali

Niezwykła podwodna sesja na Bali
Fot. Benjamin Von Wong

Nie każda sesja zdjęciowa idzie gładko, a co dopiero gdy jest pod wodą, dodatkowo na wraku, co więcej modele pozują na wstrzymanym oddechu. Okazuje się, że w przypadku fotografa Benjamina Von Wonga nie ma mowy o sesyjnych wpadkach.

 

Jego podwodna sesja na Bali była zaplanowana od początku do końca (jak to mawiamy zapięta na ostatni guzik). Przemyślane było dosłownie wszystko, poczynając od sprzętu, harmonogramu, właściwego zespołu kończąc na tworzeniu kopii zapasowych oraz zapasowym sprzęcie. Pełen profesjonalizm, który pozwolił by podwodna sesja była naprawdę piękną przygodą.


 

Benjamin Von Wong znany jest z tego, że często tworzy fotografie obejmujące dość duże plany, będące prawdziwymi wyzwaniami, ten nie był wyjątkiem: 2 modelki, 7 nurków sprzętowych  i jeden wrak. Wszystko to pod wodą przy bardzo dobrej widoczności. Fotograf przyznał, że skompletowanie takiego zespołu nurków z właściwym sprzętem wcale nie należało do najprostszych. Znacznie łatwiej było uzyskać zgodę na korzystanie z wraku.

 

Benjamin Von Wong - niezwykła podwodna sesja na Bali

Magiczne…

Fotograf wykonywał podwodne zdjęcia przy użyciu Nikona D90 , a Nikon 12 – 24mm f /4 oraz podwodnej obudowy Aquatica. Jedynie naturalne światło oraz standardowe lampy aparatu doświetlały scenerię tych magicznych zdjęć.

 

Oczywiście nie obyło się bez pewnych problemów, które należało rozwiązać jeszcze w trakcie planowania podwodnego fotografowania. Kilka z nich Von Wong opisał na swoim blogu. Większość związana jest ze specyfiką środowiska w jakim miała miejsce sesja.


Dla uświadomienia jak różnorodne były to trudności przedstawiamy poniżej jedynie kilka z nich:

 

  • Przede wszystkim model – zwyczajny nie będzie pracował pod wodą bez intensywnego szkolenia nurkowego. Jednak nawet ono nie pozwoli mu wstrzymać oddechu na bardzo długo, szczególnie na głębokości. Dlatego też najlepiej poszukać modeli wśród freediverów.
  • Kolejna kwestia to ubrania, które po wyjęciu z morskiej wody są po prostu zniszczone. Stąd wyzwaniem było znalezienie projektanta, który wypożyczy swoją kolekcję ekipie Von Wonga.
  • Należało zapomnieć o standardowych asystentach. Za to potrzebni okazali się nurkowie czuwający nad bezpieczeństwem uczestników podwodnej sesji.
  • Niezbędne okazało się korzystanie z usług i wiedzy lokalnych nurków. Nie tylko znali oni doskonale wrak, co ułatwiało poruszanie się po nim laikom, ale także potrafili poradzić sobie i przewidzieć zmiany pogody oraz występowanie pływów.
  • Zarówno oświetlenie jak i używany sprzęt fotograficzny został ograniczony do niezbędnego minimum. Fotografowanie zostało ograniczone do lamp aparatu oraz naturalnego światła.

 

Imponujące, surrealistyczne zdjęcia nie oddają tego jak wiele pracy, planowania ekipa włożyła w ich powstanie. Dlatego powstał film (na początku wpisu) ukazujący drogę do sukcesu, drogę do porwania widza do innego, nieco nierealnego acz magicznego świata.


 

 

Źródło: petapixel.com

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

Niech MOC będzie z nami! Nurkowy Festiwal Mocy 2018
Kolejny Polak zginął we włoskim jeziorze Garda
Pobity rekord świata w nurkowaniu CCR 316m
Rekord świata w nurkowaniu CCR
Petycja w sprawie otwarcia Font Estramar dla nurków
Śmiertelny wypadek nurkowy na jeziorze Ińsko
PADI Women’s Dive Day 2018 za tydzień!
Belgijski nurek Marc Sluszny zginął w Font Estramar
Powstała grupa Jolly Diver SHE – stworzona dla nurkujących KOBIET!
Mszczonów: powstaje najgłębszy basen na świecie!

Na wesoło

Jak kończą się zabawy z płaszczką…?

Jaka to roślina?

Nuphar lutea (Grążel żółty)

Co to za zwierzę?

Barrakuda jello (Sphyraena jello)

Nurkowości

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Google Plus

Scroll To Top