Ballantine’s plus fotograf równa się niezwykły podwodny obraz

Ballantine’s plus fotograf równa się niezwykły podwodny obraz

Ballantine’s plus fotograf równa się niezwykły podwodny obraz

Zobaczcie sami, co i jak powstało w ramach współpracy Archer’s Mark – producenta szkockiej whisky Ballantine’s i fotografa Benjamina Von Wonga.

 

Stworzenie takiego niezwykłego obrazka wydaje się banalnie proste…wystarczy: zespół 13stu nurków, jeden ambitny fotograf oraz model w słomkowym kapeluszu. Wszyscy oni powinni się znaleźć w jednym magicznym miejscu – dokładniej na głębokości 30 metrów w cenocie położonym w okolicach Tulum w Meksyku. Dodatkowo dla powstania zdjęcia idealnego uczestnicy tworzenia dzieła powinni wyobrazić sobie, że przepływają niebezpiecznie blisko warstwy toksycznego siarkowodoru.

 

Taki jest przepis na niezwykły, podwodny obraz….

Gdzieś w połowie głębokości cenotu tworzy się mistyczny biały obłok, który zawieszony jest w krystalicznie czystej wodzie. Natura przychodzi z pomocom fotografowi stwarzając iluzję przepływającej przez cenote podwodnej rzeki. Taka właśnie oniryczna wizja  starożytnego, chińskiego rybaka kormoranów była marzeniem fotografa Benjamina Von Wonga.

 

W ten sposób powstał krótki film Benjamin von Wong podwodna rzeka, który jest czwartą, niesamowitą odsłoną serii Ballantine’s. Celem serii jest pokazanie czegoś fajnego, co będzie łączyło markę z pomysłami i doświadczeniem klientów. Ukazanie, że Balantine’s jest dla ludzi napędzanych wewnętrznym przekonaniem i silną wiarą w siebie, która pozwala im przekraczać granice tego, co jest możliwe w wybranej dziedzinie.

 

Ballantine’s oparł swoją strategię marketingową nie na kolejnej ładnej twarzy, tylko na odpowiednim umiejscowieniu cyklu filmów. Przedstawiciele producenta szkockiej whisky mają nadzieję, że atrakcyjna dla użytkowników treść sprawi, iż będą oni  udostępniać ją na portalach społecznościowych czy też w internetowych serwisach informacyjnych.

 

Jeśli wydaje Wam się to takie proste, to dodam, że zespół produkcyjny spędził 2 tygodnie na planowaniu, prowadzeniu szczegółowych badań i doborze grupy specjalistów, którzy podejmą się zadania. Podwodna część ekipy filmowej to nie tylko nurkowie, ale także osoby odpowiedzialne za stworzenie właściwego oświetlenia na głębokości 30 metrów. Nie można również zapomnieć o modelu, nurku Lance Lee Davisie, który musiał wstrzymywać oddech na wet na kilka minut.

 

Jednak cały trud został wynagrodzony efektem. Obejrzyjcie koniecznie!


 


 

 

Źródło: adweek.com

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

Nie taki CCR straszny… pierwszy rok na obiegu zamkniętym
Konferencja Baltictech 2019 zbliża się wielki nurkami!
Krzysztof Starnawski przegłębił Sorgente del Gorgazzo: 222m
Dwa śmiertelne wypadki nurkowe Polaków
Polak zginął podczas próby ustanowienia rekordu świata
„To był mój dzień” – wywiad z Jarkiem Macedońskim, rekordzistą świata
Orzeł. Ostatni patrol – rozpoczęto zdjęcia do filmu o legendarnym okręcie
Garda: Polak przygotowuje się do pobicia rekordu świata
The Cave – zapowiedź filmu o akcji jaskiniowej w Tajlandii
Irlandia Donegal: śmiertelny wypadek nurkowy Polaka

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Scroll To Top