Deepspot – najgłębszy basen na świecie napełniany wodą!

Deepspot - najgłębszy basen na świecie powoli napełniany!
Deepspot 45m Just add water!

Wygląda na to, że oddanie najgłębszego basenu na świecie – Deepspot, do użytkowania to już tylko kwestia kilku tygodni. Właśnie rozpoczęto napełnianie 45-metrowej tuby, stworzonej z myślą o nurkach i freediverach, wodą.

Do całkowitego napełnienia basenów kompleksu Deepspot potrzeba aż 8000 metrów sześciennych wody. Wyobraźcie sobie objętość trzydziestu zwykłych 25-metrowych basenów!

Wielokrotnie informowaliśmy Was o planowanej, w oddalonym około 40 kilometrów od Warszawy Mszczonowie, inwestycji – budowie najgłębszego basenu na świecie.

Przypomnę, że tytuł ten należy do zlokalizowanego we Włoszech Y-40 Deep Joy, którego maksymalna głębokość wynosi 42 metry.

Pierwsze informacje o mszczonowskiej inwestycji pojawiły się już na początku 2017 roku. Kiedy w połowie 2018 roku informowaliśmy Was o budowie w Polsce w Mszczonowie najgłębszego basenu na świecie (więcej w artykule: Mszczonów: powstaje najgłębszy basen na świecie!) nikt nie przypuszczał, że budowa i otwarcie obiektu tak bardzo się opóźnią.

Otwarcie kompleksu Deepspot w Mszczonowie było parokrotnie przekładane. Pierwotnie zaplanowane otwarcie miało nastąpić na przełomie sierpnia/września 2019 roku. Kolejne doniesienia prasowe wskazywały wiosnę tego roku  – koniec pierwszego kwartału 2020. Później inwestor informował, że nastąpi to latem 2020. Dokładnie w dniu 10 września 2020 r. rozpoczęto proces napełniania najgłębszego basenu wodą. Wobec czego wydaje się, że otwarcie jesienią tego roku jest jak najbardziej prawdopodobne.


Zobacz wizualizację Deepspot – najgłębszego basenu na świecie:

 

Poznajcie Deepspot!
Największy na świecie basen nurkowy,
45 metrów głębokości, 8000 metrów sześciennych wody
Dostępny dla każdego: tego, który chce zejść pierwszy raz pod wodę, nurków, sportowych i profesjonalnych
Lokalizacja: Mszczonów
Data otwarcia: jesień 2019.
Jesteśmy dumni i podekscytowani 🙂

Opublikowany przez Flyspot Piątek, 22 czerwca 2018


 

Deepspot, to obiekt przeznaczony zarówno dla doświadczonych nurków do ćwiczeń i treningu, jak również dla początkujących fanów nurkowania. Pod wodą znajdzie się imitacja wraku oraz struktury symulujące środowisko overhead (pod stropem). Pamiętajmy jednak, że basenowa, komfortowa rzeczywistość nigdy nie odzwierciedli naturalnego środowiska, a wykonane w takich warunkach ćwiczenia nie zastąpią treningu na wraku lub w kopalni czy jaskini.

Do większego komfortu nurkowego przyczyni się również ciepła woda. Będzie ona podgrzewana do temperatury umożliwiającej nurkowanie bez pianki neoprenowej.

Czekamy cierpliwie na otwarcie obiektu!


 


Źródło: Facebook Deepspot

Podobne posty

Leave a Comment