Dokument Jeden Oddech, w roli głównej freediver Goran Čolak

Dokument Jeden oddech, w roli głównej freediver Goran Čolak
Dokument Jeden oddech, w roli głównej freediver Goran Čolak

Z radością prezentujemy film Jeden Oddech (One Breath) dokumentujący krótko   życie oraz treningi jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie i utalentowanych freediverów – Chorwata Gorana Čolak. Obraz wart jest obejrzenia. Dla tych, którym z chorwackim nie po drodze, polecamy włączyć angielskie napisy. 😉 Film kręcony był latem ubiegłego roku, jednak dopiero teraz doczekał się montażu i wyświetlenia w chorwackiej telewizji.

 

Goran Colak pytany o początki swojej fascynacji podwodnym światem, freedivingiem przyznaje, że nie jest wyjątkowy. Po obejrzeniu filmu Lucka Bessona Big Blue poszedł do łodzi i rzucił się w morze by poznać to uczucie, zrozumieć jak to jest oraz sprawdzić ile czasu wytrzyma pod wodą. Szybko pojął, że woda to jego żywioł i potrafi więcej niż jego rówieśnicy.

 

W ten sposób w roku 1993 na wyspie Vir rozpoczął on swoją przygodę z freedivingiem. Jednak w pierwszych, amatorskich zawodach freedivingowych Goran wział udział 13 lat później. Niecały rok później Goran Colak wygrał swoje pierwsze Mistrzostwa Freedivingowe Chorwacji ustanawiając przy tym kilka rekordów tego kraju. Chorwat został profesjonalistą w 2011 roku dołączając do elitarnego grona freediverów. Od tego czasu ciągle udowadnia, nie tylko zdobytymi medalami czy ustanowionymi rekordami świata, że zasługuje na tytuł naj… w świecie freedivingu.


 


 

Zobacz także inne dokonania freediverów:

 

Goran Colak - rekord w statyce
Freediver Goran Colak poprawił swój rekord świata w statyce na o2
Goran Colak próbuje pobić rekord świata
Goran Colak próbuje pobić rekord świata

Mateusz Malina nowy rekord Polski DYN
Nowy rekord Polski Mateusza Maliny
Mateusz Malina mistrzem świata w DNF
Freediver Mateusz Malina mistrzem świata w DNF
Nowy rekord Polski w DNF Mateusza Maliny
Nowy rekord Polski w DNF Mateusza Maliny

 

Podobne posty

Leave a Comment