W Dubaju powstanie podwodny park rozrywki

W Dubaju powstanie podwodny park rozrywki
W Dubaju powstanie podwodny
park rozrywki

Dubaj potrafi szokować, tym razem jest to podwodny park rozrywki. Atrakcja ma powstać u wybrzeży Dubaju i ma przypominać mityczną Atlantydę. Miejsce będzie przeznaczone dla nurków oraz snurków.

 

Podwodny kompleks powstanie w płytkich wodach przy sztucznych wyspach. Projekt powstający w Los Angeles będzie przedstawiał dwie, zupełnie odmienne koncepcje. Obie uwzględniają dwóch potrzeby klientów – zarówno tego, który posiada kartę kredytową jak i tego, który ma płetwy. Robocza nazwa miejsca to Perły z Dubaju.

 

Celem jest wykreowanie wspaniałego, podwodnego świata, który przyciągnie entuzjastów nurkowania z całego świata przy jednoczesnym stworzeniu atrakcyjnych warunków dla ryb. Być może w pierwszej kolejności nurowisko zostanie skolonizowane przez glony i miękkie korale, które z czasem zapewnią wystarczającą ilość pożywienia dla ryb roślinożernych. Dopiero te ostatnie przyciągną drapieżniki. Twórcy mają nadzieję, że uda im się osiągnąć oba cele.

 

Przeprowadzone w rejonie badania oraz wcześniejsze prace naukowe w pobliżu wykazują, że zlokalizowana tu podwodna struktura ma potencjał do przyciągnięcia ciekawych form życia morskiego. Za skolonizowaniem zaginionego miasta przemawia również stan zewnętrznego falochronu sztucznych wysp, który pokryty jest morskim życiem. Obserwacja gatunków pojawiających się w okolicy jest niezwykle ważna w kontekście budowy struktury. Trzeba bowiem uwzględnić potrzeby konkretnych ryb np. papugoryby wymagają dodatkowych półek, schowków, w których będą mogły spać.

 

Zespół projektowy mierzy się z nie lada wyzwaniem – zaprojektowaniem w ciągu ośmiu miesięcy miejsca, które będzie atrakcyjne dla każdego nurka. Priorytetem, obok dostępu, będzie bezpieczeństwo. Otwarcie kompleksu jest planowane wiosną tego roku.


 

 

Źródło: thenational.ae

Podobne posty

Leave a Comment