Egipt – MSZ ostrzega przed podróżami

Egipt MSZ ostrzega przed podróżami
Egipt MSZ ostrzega przed podróżami

W związku z częstymi podróżami polskich nurków do Egiptu, zdecydowaliśmy się poinformować Was o ostrzeżeniu polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych z dnia 17 lutego br. W komunikacie odradza się wszelkie podróże do Egiptu poza główne ośrodki turystyczne nad Morzem Czerwonym.

 

Ponadto, ze względu na coraz częstsze przypadki zarażenia wirusem H1N1 na terenie całego Egiptu Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca unikanie miejsc publicznych: bazarów, muzeów czy centrów handlowych.

 

MSZ uznaje za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli polskich, wyjazdy zorganizowane z Polski do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym, jednak kategorycznie ostrzega przed wszelkimi wyjazdami indywidualnymi oraz grupowymi poza ośrodki turystyczne.

 

Za szczególnie niebezpieczne uznaje się wyjazdy do gubernatorstwa Północnego  Synaju, ze względu na znaczny wzrost w ostatnim okresie działalności grup przestępczych oraz ataków terrorystycznych.

 

Ostrzeżenie jest konsekwencją zamachu na autobus wiozący koreańskich turystów do Izraela z często zwiedzanego klasztoru św. Katarzyny na południu Synaju. Atak miał miejsce w niedzielę 16 lutego br. w miejscowości Taba. Zginęło trzech turystów i kierowca, a kilkanaście innych osób zostało rannych. Do zamachu przyznało się dżihadystyczne ugrupowanie Ansar Bajt al-Makdis. Jednocześnie wezwało przebywających w Egipcie turystów do opuszczenia kraju do najbliższego czwartku.


 

 

Źródło: msz.gov.pl; tvn24.pl

Podobne posty

Leave a Comment