Exosuit – poręczny skafander na głębokie wody

Exosuit - poręczny skafander na głębokie wody
Exosuit – poręczny skafander
na głębokie wody

Trzeba przyznać, że ostatnio wiele dzieje się w podwodnym świecie. Z radością acz i lekkim niepokojem prezentujemy Państwu Exosuit. Jest to dość poręczny skafander, który umożliwia eksplorację podwodnych głębin.

 

To cudo, które umożliwia człowiekowi zanurzenie się na głębokość 305 metrów (1000 stóp) bez konieczności wykonywania dekompresji zostało zaprezentowane na wystawie w amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej w ostatni czwartek (27 lutego br.).

 

Tutaj znajdziecie więcej zdjęć Exosuit

 

System nazwany Exosuit pozwala ludziom nurkować na głębokość, na której występują bioluminescencyjne ryby. Skafander umożliwi lepsze poznanie ich środowiska oraz samych ryb by później wykorzystać ich biologię do badań medycznych. Przypuszcza się, że ryby żyjące głęboko w morzach i oceanach mogą zawierać białka potrzebne do stworzenia zaawansowanych interfejsów mózg-komputer.

 

Bioluminescencyjne białka są w obszarze żywego zainteresowania nauk biomedycznych. Mogą być one wykorzystywane do obrazowania diagnostycznego oraz używane do modyfikowania reakcji komórek na aktywność elektryczną. Daje to możliwość zastosowania białek między innymi w ludzkim mózgu jako sondy.

 

 

Oczywiście Exosuit nie będzie wykorzystywany jedynie w celu obserwacji i chwytania ryb. Skafandry będą również dostarczać z zainstalowanych kamer obraz naturalnych siedlisk. Głęboki ocean wciąż pozostaje wielką zagadką dla naukowców, dlatego też wynalazek pozwoli zebrać więcej informacji na temat stworzeń występujących na tych głębokościach.

 

Ezosuit można podziwiać na wystawie aż do 5 marca br. Natomiast jego pierwsze zanurzenie jest zaplanowane na lipiec br.


 

 

Źródło: arstechnica.com


 

 

Zobacz także:

Chiny: nurkowanie saturowane na 313 metrów
Chiny: nurkowanie saturowane na 313m

Podobne posty

Leave a Comment