Fascynujące, podwodne sesje wśród rekinów!

Fascynujące, podwodne sesje wśród rekinów!
Fascynujące, podwodne sesje wśród rekinów!

Dziś prezentuję naprawdę fascynujące i zapierające dech w piersiach podwodne sesje, które odbyły się w towarzystwie budzących respekt oraz strach ryb drapieżnych – rekinów. Filmy powstały w różnych celach, jednak wszystkie łączy jedno przesłanie: nie taki rekin straszny jak go malują.

 

Niewątpliwie te podwodne obrazy przyczyniają się do propagowania zagrożeń oraz zwracają uwagę świata na problemy dotyczące tych niezwykłych zwierząt. Zresztą, przeczytajcie i obejrzyjcie sami – trzy niesamowite rekinie, podwodne obrazy.


Tańcząca z rekinami tygrysimi

Hannah Fraser tańcząca z rekinami tygrysimi
Hannah Fraser tańcząca z rekinami tygrysimi

Australijka Hannah Fraser – jedna z najpopularniejszych modelek podwodnych oraz zadeklarowana obrończyni podwodnego świata, to bohaterka pierwszego z prezentowanych w artykule filmów.

 

W dość niespotykany sposób postanowiła ona wyrazić swój sprzeciw przeciwko wprowadzonemu przez australijskie władze brutalnemu odławianiu rekinów w pobliżu plaż. Odważna kobieta postanowiła zanurzyć się bez jakiejkolwiek dodatkowej ochrony wśród kłębiącego się stada rekinów tygrysich. Największe z występujących na filmie osobników miały nawet 5 metrów długości!

 

Ten oryginalny protest powstał przy udziale znanego filmowca i zdobywcy prestiżowej nagrody Emmy – Shawna Heinrichsa oraz cenionego specjalisty od interakcji z wielkimi drapieżnikami – Jima Abernethy’ego. Znane ze swoich solowych dokonań na całym świecie trio postanowiło zagrać w jednej drużynie, która dokona wręcz niemożliwego…ukaże delikatną, spokojną naturę tych drapieżnych ryb.

 

Założenie było równie niebanalne co niebezpieczne. Zupełnie bezbronna, pozbawiona jakichkolwiek zabezpieczeń modelka, której ciało pokryte zostało specjalnym wzorem, ubrana jedynie w cieniutki, skąpy kostium próbowała okiełznać rekinią naturę.

 

Stworzenie niezwykłego obrazu wymagało nie tylko odwagi, ale również sporych umiejętności i doświadczenia. Hannah przyznaje, że zupełnie czym innym jest pływanie wśród wesołych delfinów, a czym innym przebywanie w grupie żarłaczy tygrysich. Na szczęście wszelkie obawy twórców okazały się płonne.

 

Nie taki rekin tygrysi straszny jak do malują! Zapraszam do tańca…


 

 

Czytaj dalej: Zaklinacz Rekinów

Podobne posty

Leave a Comment