Fascynujące, podwodne sesje wśród rekinów!

Modowa sesja wśród rekinów

Modowa-sesja-wsrod-rekinow
Modowa sesja wśród rekinów

Ostatnia propozycja, to podwodna sesja mody męskiej na wraku The Ray of Hope położonym na Bahamach. Ta 60-metrowa jednostka stała się naturalnym, drugim planem dla modowej sesji wśród grasujących dwudziestu rekinów rafowych. Największe z osobników miały około 3 metrów długości.

 

Wrak The Ray of Hope został zatopiony w czerwcu 2003 roku specjalnie z myślą o podwodnych turystach. Jednostka spoczywa na stępce, dziób znajduje się na głębokości 12 metrów natomiast rufa na 18 metrach. Niewielkie pochylenie wraku w kierunku rufy nie stanowi dla nurków problemu w penetracji wnętrza wraku, jego kabin czy podziwianiu mostka. Ładownia jest otwarta, a znajdujące się na wejściu belki rzucają malownicze cienie.

 

Sesja fotograficzna odbyła się bez jakichkolwiek zabezpieczeń przed groźnymi rekinami. W trakcie zdjęć zużyto 40 butli napełnionych powietrzem oraz 9 pudełek z przynętą. Ostatecznie wykonano zdjęcia 9 projektów strojów. Jako ciekawostkę warto dodać, iż na balast wykorzystano w sumie 27 kilogramów ołowiu.

 

Model – Fryderyk Szkoda przeszedł trwające zaledwie pół dnia wprowadzenie do nurkowania. Całość wygląda dość surrealistycznie, chłopak stoi na wraku w otoczeniu rekinów, zaopatrzony jedynie w balast pozwalający utrzymać się na pokładzie jednostki. Już poza okiem kamery znajdują się dwaj nurkowie bezpieczeństwa, którzy tylko czekają na sygnał  potrzeby złapania oddechu powietrza.

 

Fryderyk podczas filmowania nie ma żadnej ochrony nie tylko przed rekinami, ale również przed słoną wodą. Dlatego też zamyka on oczy a wszelkie techniczne kwestie wykonywane są przez członków podwodnego zespołu.

 

Jak przyznaje fotograf Zena Holloway praca na wraku generuje wiele dodatkowych wyzwań, wśród nich są chociażby silniejsze prądy. Jedna z opisywanych sytuacji, która miała miejsce podczas kręcenia materiału, to moment gdy model otworzył parasol. Porwany przez prąd zaczął unosić się coraz wyżej i wyżej… Zdarzenie wymagało pomocy nurków zabezpieczających, którzy sprowadzili Fryderyka bezpiecznie z powrotem na wrak.

 

W trakcie, gdy pięcioosobowa ekipa walczyła o jak najlepsze podwodne ujęcie, to w tym samym czasie na łodzi przygotowywane były kolejne stroje. Niby nic wielkiego, jednak tropikalne słońce i intensywna wilgotność, walka z falami i chorobą morską nie ułatwiały tego, wydawałoby się prostego zadania. Dodatkowo  przemoczone ubrania wymagały wiele improwizacji i stworzenia tymczasowych suszarek na czymkolwiek, co znalazło się pod ręką.

 

Dwanaście metrów to dużo głębiej niż zwykła pracować podwodna fotograf – Zena Holloway. Dla przeciętnego nurka głębokość 12 metrów nie jest żadnym wyzwaniem, jednak gdy dochodzi sprzęt, który trzeba zabrać pod wodę, wraz z dodatkowymi rekwizytami, to oznacza to przynajmniej kilka zanurzeń, które należy wykonać by osiągnąć cel – idealne zdjęcie. Dodatkowo dochodzi presja czasu – każde nurkowanie zdjęciowe trwa około 40 minut.

 

Zobaczcie sami jak wyglądała ta niezwykła, podwodna sesja mody męskiej.

 


 

Źródło: Tears of a Mermaid; joeromeiro.com; zenaholloway.com

Podobne posty

Leave a Comment