Fotoksiążka – pomysł na przechowywanie podwodnych zdjęć

Fotoksiążka - pomysł na przechowywanie podwodnych zdjęć

Fotoksiążka – pomysł na przechowywanie podwodnych zdjęć

Coraz większa liczba nurków uwiecznia podwodne miejsca za pomocą aparatu. Cele są różne, chęć utrwalenia miejsca, nurkowania czy chwili spędzonej pod wodą. Niezależnie od pobudek, każdy mniej lub bardziej profesjonalny fotograf podwodny pragnie pokazać swoje dzieła. Najczęściej odbiorcami są nasi znajomi oraz rodzina. Zwłaszcza osoby, które nie nurkują zachwycają się magią błękitu.

 

Podwodne fotografie są o tyle specyficzne, że bez postprodukcyjnej obróbki w programach graficznych rzadko kiedy spełniają one oczekiwania twórcy. W trakcie nurkowania cykamy setki, nieraz nawet tysiące tzw. surowych zdjęć… a wśród nich tylko kilka, góra kilkanaście jest naprawdę udanych, czasem nawet wybitnych.

 

Zazwyczaj przechowujemy podwodne zdjęcia na cyfrowych nośnikach, w szczególności laptopach, pendrive’ach, zewnętrznych dyskach. Najczęściej prezentujemy swoje zdjęcia na ekranach laptopów, monitorach, rzutnikach czy telewizorach.

 

Dzięki uprzejmości firmy SAAL Digital, otrzymałam możliwość realizacji w formie testu ich produktu – FOTOKSIĄŻKI. Pomyślałam, że to świetna okazja by sprawdzić jak moje podwodne zdjęcia prezentują się w druku. Wybrałam zdjęcia z kopalni uranu w Kowarach, tworząc wyjątkowy album Different faces of uranium mine, Kowary.


 

Fotoksiążka - pomysł na przechowywanie podwodnych zdjęć

Solidne, grube strony kaszerowane na kartonowym materiale

Jedną z wielu zalet jest łatwość zaprojektowania FOTOKSIĄŻKI. Poczynając od możliwości wyboru materiału, w szczególności okładki, watowania na stronach kończąc. Sama wybrałam watowaną, błyszczącą obwolutę oraz matowe strony kaszerowane na kartonowym materiale, tzw. fotoksiążce XG (ekstra gruba).

 

Sami decydujecie ile stron będzie miała wasza FOTOKSIĄŻKA. W zależności od rodzaju, może to być od 26 do 120 stron lub w przypadku Fotoksiążki XG od 10 do 36 stron.

 

Program do projektowania fotoksiążki jest bardzo intuicyjny, czytelny i łatwy w obsłudze, przyjazny dla użytkownika. Myślę, że poradzi sobie z nim każdy, nawet najbardziej oporna osoba. Niewątpliwym plusem jest pokaźny wybór układów zdjęć. Generalnie proces tworzenia własnej FOTOksiążki, poczynając od projektu na zamówieniu kończąc jest nieskomplikowany. Po kilku dniach od złożenia zamówienia, w moim przypadku był to dokładnie tydzień, otrzymujemy FOTOksiążkę.


 

Fotoksiążka - pomysł na przechowywanie podwodnych zdjęć

Niewidoczne, panoramiczne łączenie stron

Jedną z zalet jest panoramiczne łączenie stron. Dzięki temu możemy rozmieszczać zdjęcia na obu stronach bez utraty fragmentów fotografii w miejscu standardowego zagięcia. Tzw. łączenie na płasko spełni nasze oczekiwania w szczególności w odniesieniu do panoramicznych, dużych fotografii. Ponadto pozwala na dowolne rozmieszczanie fotografii bez utraty ich fragmentów.

 

FOTOKSIĄŻKA jest naprawdę solidnie wykonana, warta swojej ceny. Po prostu nie ma do czego się przyczepić!

 

 

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

U wybrzeża Belgii odnaleziono U-Boota z okresu I Wojny Światowej
Włoch Luca Pedrali zanurkował na 264 metry
249 metrów – nowy rekord Polski służb mundurowych
The Shape of Water – wyjątkowa baśń Guillermo del Toro
Freediver Andrea Zuccari wykonał zanurzenie na 185 metrów!
Dolphin Man – dokument o życiu Jacquesa Mayola
Ekspedycja Pozo Azul 2017 – kilometry korytarzy
Włosi wstrząśnięci wypadkiem nurkowym instruktora i 13-letniej dziewczynki
Dive Demo Days Hańcza 2017 – podsumowanie
Ujawniono wyniki autopsji Roba Stewarta

Na wesoło

Aż się boję puszczać boję :-)

Jaka to roślina?

Utricularia vulgaris (Pływacz zwyczajny)

Co to za zwierzę?

Minog rzeczny (Lampetra fluviatilis)

Nurkowości

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Google Plus

Scroll To Top