Free Immersion – rekord Polski Mateusza Maliny

Free Immersion - rekord Polski Mateusza Maliny
Free Immersion – rekord Polski Mateusza Maliny

Rekordowo rozpoczął się Vertical Blue 2014 dla polskiego freedivera Mateusza Maliny. Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po ustanowionym przez Mateusza na początku listopada tego roku rekordzie świata w konkurencji DNF pokonując na jednym oddechu aż 226 metrów a tu kolejna niespodzianka.

 

Już pierwszego dnia elitarnych zawodów Vertical Blue Mateusz Malina ustanowił nowy rekord Polski w konkurencji FIM (Free Immersion) zanurzając się na głębokość 113 metrów! Jednocześnie był to rekord życiowy Polaka. Na jego fanpage’u znaleźliśmy informację, że faktycznie według oficjalnego pomiaru była to głębokość 114,5 metra. Następnego dnia polski freediver zadeklarował głębokość 118 metrów (również w FIM). Jednak nie udało się jej osiągnąć.

 

Free immersion (FIM) to dyscyplina polegająca na zanurzeniu oraz wynurzeniu się freedivera jedynie poprzez podciąganie się na linie. Zanurzenie może następować głową bądź nogami w dół lub naprzemiennie. Aktualnym rekordzistą świata w FIM jest William Trubridge, który 10 kwietnia 2011 roku zanurzył się w Dean’s Blue Hole na Bahamach na głębokość 121 metrów. Rekordowe nurkowanie trwało 4 minuty i 13 sekund (to ostatnie dla przesądnych).

 

Życzymy kolejnych sukcesów i czekamy…wszak rekord świata w FIM wynosi tylko 121 metrów!


 

 

Źródło: facebook.com/mattmalinafreediving


 

Zobacz także:

Mteusz Malina rekordzistą świata
Polski freediver Mateusz Malina rekordzistą świata!
Nowy rekord Polski w DNF Mateusza Maliny
Nowy rekord Polski w DNF Mateusza Maliny

Podobne posty

Leave a Comment