Freediver Tom Cruise w Mission Impossible

Freediver Tom Cruise w Mission Impossible
Freediver Tom Cruise w Mission Impossible

Przyznam, że początkowo sceptycznie podchodziłam do hollywoodzkiej gwiazdy – Toma Cruise’a i jego pomysłu wykonania podwodnych scen w Mission: Impossible Rogue Nation bez udziału kaskadera. Jednak po obejrzeniu filmu postanowiłam poszukać informacji jak faktycznie wyglądało kręcenie freedivingowych scen oraz przygotowanie aktora do ich wykonania.

 

Okazuje się, że Tom Cruise podszedł naprawdę profesjonalnie do tematu freedivingu. Nie tylko znalazł odpowiedniego trenera, ale przede wszystkim ciężko pracował by móc wstrzymać oddech na 6 do 6,5 minut.

 

Tom Cruise przyznał, że niezwykle ciężko pracował nad wstrzymywaniem oddechu tak by podwodne sceny w najnowszej części Mission Impossible były kręcone bez konieczności cięcia ujęć. Jednocześnie aktor podkreślił, że wraz z reżyserem Christopherem McQuarriem myśleli o podwodnych scenach od  czasu ich wspólnej pracy na planie filmu Na skraju jutra (Edge of Tomorrow). Co prawda wcześniej nakręcono wiele podwodnych sekwencji z udziałem Toma Cruise’a jednak żadna z nich nie była kompletna (bez cięć).


 

 

Źródło: entertainthis.usatoday.com; deeperblue.com

Podobne posty

Leave a Comment