W Głogowie wydobyto bombę z Odry

W Głogowie wydobyto bombę z Odry
W Głogowie wydobyto bombę z Odry

Wczoraj (sobota) w godzinach przedpołudniowych w Głogowie na Dolnym Śląsku przeprowadzona została operacja wydobycia z dna Odry bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej.

 

Wcześniej ewakuowano do Miejskiego Ośrodka Kultury mieszkańców kilku pobliskich budynków, zamknięto most na rzece Odrze a także wstrzymano ruch kolejowy na trasie w kierunku Wrocławia.

 

Akcja wydobycia ważącej około 250 kilogramów bomby lotniczej została przeprowadzona w okolicach Mostu Tolerancji. Uczestniczyli w niej płetwonurkowie i saperzy ze Świnoujścia. Cała operacja została sprawnie przeprowadzona. Bombę lotniczą z czasów II Wojny Światowej wydobyto systemem poduszkowym, następnie przyciągnięto do brzegu i podniesiono przez dźwig.

 

Znalezisko zostało przetransportowane na poligon w Świętoszowie, gdzie zostanie zdetonowane. Gratulujemy sprawnej i bezpiecznie przeprowadzonej akcji.


 

 

 

Źródło: glogow-info.pl ; RMF FM

 

Podobne posty

2 Thoughts to “W Głogowie wydobyto bombę z Odry”

  1. michalos

    …ale bombowa wiadomosc…:):):)

  2. Miki

    Lipa, nius w ogole malo medialny, co za dziennikarzyna to pisal, wszystkie portale trabia ze Glogow ewakuowany, a tutaj tylko mieszkancy pobliskich budynkow. Normalnie bomba, a tu prawie zero emocji

Leave a Comment