Goran Colak próbuje pobić rekord świata

Goran Colak
Goran Colak podczas treningu

Od dziś do dnia 27 listopada br. w Serbii, jakieś 15 km za Belgradem mistrz świata w freedivingu, Chorwat Goran Colak podejmie się próby pobicia aktualnego rekordu świata w DNF.

 

Wczoraj odbyło się zapoznanie z basenem, podczas którego freediver przepływał 25 m w trzech ruchach w czasie około 28 s. Organizatorem prób jest AIDA Serbia.


Już pierwszego dnia (dziś rano) Goran Colak pobił rekord świata w DNF pokonując dystans 225 metrów. Swój rekord zadedykował niedawno zmarłemu Nicholasowi Mevioli.


 

Źródło: www.facebook.com/freedive.goran


 

Notka informacyjna:

 

goran colak

Goran Colak, to znany na całym świecie chorwacki freediver.

Urodził się w Zagrzebiu 24 kwietnia 1983 roku.

 

Swoją karierę jako freediver rozpoczął w 2006 roku, kiedy to ukończył swoja pierwszą konkurencję podczas Submania Cup w Zagrzebiu. Niecały rok później zdobył pierwsze mistrzostwo Chorwacji i pobił kilka krajowych rekordów. Na zawodowstwo przeszedł w ​​2011 roku i dołączył do elitarnego grona profesjonalnych freediverów.

 

Ostatni rekord Guinnessa w najdłużej wstrzymanym oddechu na czystym tlenie, dokonał tego przez 22 min i 30 s pobił w dniu 29 sierpnia br. na oczach publiczności zebranej na głównym placu w Zagrzebiu.

 

Jest wielokrotnym rekordzistą świata w DYN. Również w tym roku, w dniu 28 stycznia ustanowił on rekord DYN (dynamika z płetwami) pokonując podczas Mistrzostw Świata w Belgradzie dystans 281 metrów.


 

Podobne posty

One Thought to “Goran Colak próbuje pobić rekord świata”

  1. […] rekord w nurkowaniu bez płetw wynosi 225 m i został ustanowiony w br. przez Gorana Colaka. Natomiast William Trubridge jest rekordzistą w zanurzeniu swobodnym (nurkowanie z wykorzystaniem […]

Leave a Comment