Idealny hotel dla nurka – MORPHotel

Idealny hotel dla nurka - MORPHotel
MORPHotel, idealny hotel dla nurka

Oczywiście pomysł pływającego hotelu nie jest niczym nowym, jednak MORPHotel to niezwykła, futurystyczna koncepcja autorstwa 32-letniego, londyńskiego projektanta Gianluca Santosuosso. Zaskakujący jest nie tylko jego kształt przypominający kręgosłup, ale również fakt, że jest to ruchoma struktura, która dostosuje się do warunków panujących na oceanie. Stały ruch hotelu umożliwi również gościom podziwianie z pokoi ciągle zmieniającego się widoku morza.

 

Luksusowy, pływający raj składa się z kapsuł. Każda kapsuła będzie miała swoje przeznaczenie, między innymi na: hall, pokoje gościnne, restauracje, kino, basen, ogród i inne udogodnienia, które ludzie znajdują na co dzień na lądzie.

 

Co ciekawe to pływające cudo będzie mogło spokojnie cumować w portach stając się ich przedłużeniem oraz umożliwiając miejscowej ludności skorzystanie ze znajdujących się na pokładzie restauracji, kina czy ogrodu. Wejście na pokład będzie możliee poprzez barycentryczny dok, który połączy hotel z portem.


 

Idealny hotel dla nurka - MORPHotel
MORPHotel ma kształt kręgosłupa

Oprócz mobilności obiektu ciekawym rozwiązaniem jest umieszczona na każdym końcu struktury łódź umożliwiająca gościom przejażdżki po okolicznych wodach. Idealne rozwiązanie na wyprawę na miejsce nurkowe. Ponadto znajdujące się lądowisko dla helikopterów pozwoli gościom dotrzeć na pokład niezależnie od tego w jakim rejonie świata znajdzie się hotel.

 

MORPHotel będzie całkowicie samowystarczalny – wyposażony w panele słoneczne, zbiorniki na wodę deszczową, będzie również wykorzystywał energię z fal a dostęp do świeżych jarzyn zapewni pływający ogród warzywny. Obiekt umożliwia podróże po całym świecie, bez określania dokładnego celu a co najważniejsze bez pośpiechu.

 

Zainteresowani tematem twierdzą, że miejsce to na zawsze zmieni hotelarstwo oraz morskie podróże. Projektant hotelu podkreśla, że jest to ciekawa alternatywa dla statków wycieczkowych. Aktualnie hotel jest w fazie projektu, jednak twórca przyznaje, że  miał już kilka kontaktów od deweloperów zainteresowanych koncepcją i jest on przekonany, że w dzisiejszych czasach przy zastosowaniu odpowiednich technologii będzie możliwe zbudowanie niesamowitego MORPHotelu.


 

Zobaczcie jak będzie wyglądało da to cudo techniki:


 

 

Źródło: dailymail.co.uk; travelpulse.com

Podobne posty

Leave a Comment