48 kobiet nurkujących jednocześnie – próba ustanowienia rekordu świata

48 kobiet jednocześnie pod wodą...
48 kobiet jednocześnie pod wodą…

Kobiety TEŻ nurkują, nie radzę polemizować z tym stwierdzeniem. Jednak nie ulega wątpliwości, że stanowimy mniejszość w społeczności nurkowej. Dlatego każde wydarzenia dotyczące nurkowania kobiet przyciąga moją uwagę.

 

Jednym z nich jest próba ustanowienia nowego rekordu świata w największej liczbie nurkujących jednocześnie kobiet. Wyzwania podjęły się członkinie społeczności nurkowej Girls That Scuba. Dokładnie 48 kobiet zanurkowało razem w okolicy wyspy Gili Trawangan w Indonezji.

 

Co ciekawe impreza nie była zaplanowana jako próba ustanowienia nowego rekordu świata. Przeciwnie, Panie spotkały się w innym celu. Jednak po ustaleniu, że mają bardzo dobrą frekwencję spontanicznie postanowiły spróbować. Szybko sprawdziły w Internecie, że taki rekord nie istnieje. Natychmiast dokonały rejestracji i rozpoczęły proces tworzenia nowego rekordu Guinnessa. Rekord jest wciąż nieoficjalny, bowiem proces weryfikacji i zatwierdzenia rekordu przez Guinnessa może potrwać nawet 12 tygodni.

 

Dzień, w którym Panie podjęły próbę pełen był rozmaitych wrażeń. Kobiety wysłuchały prezentacji Nicole Henderson, eksperta od koralowców, dodatkowo uczestniczyły we wprowadzeniu do nurkowania technicznego, a także miały możliwość wypróbowania w basenie twinsetów. Na zakończenie pokaz zdjęć oraz wspólne biesiadowanie przy grillu.

 

Osobiście pozytywnie podchodzę do tego typu wydarzeń, uznając, że są one nie tylko promocją dla nurkowania kobiet, ale także sposobem na wspólne spędzenie czasu i dobrą zabawę.


 

 

Źródło: deeperblue.com; girlsthatscuba.com

 

Podobne posty

Leave a Comment