Kobieta zmarła a jej mąż trafił do komory dekompresyjnej po wypadku nurkowym w Gloucestershire

Kobieta zmarła a jej mąż trafił do komory dekompresyjnej
Kobieta zmarła a jej mąż trafił do komory dekompresyjnej po wypadku nurkowy w Gloucestershire

Ten rok jest wyjątkowo nieprzyjazny dla nurków… utraciliśmy podwodnych znajomych, przyjaciół, którzy kochali NURKOWANIE ponad wszystko.

 

W ostatni weekend w Gloucestershire (południowo-zachodnia Anglia) miał miejsce wypadek nurkowy, w którym zmarła kobieta a jej mąż z poważnymi objawami choroby dekompresyjnej oraz obrażeniami układu oddechowego trafił do komory dekompresyjnej.

 

Kobietę po zatrzymaniu akcji serca wydobyto na powierzchnię nieprzytomną. Zgon stwierdzono w szpitalu. Policja nie stwierdziła nic podejrzanego w zdarzeniu uznając je jako wypadek, który został skierowany do Health and Safety Executive. Prawdopodobnie para nurkowała ze swoją znajomą – instruktorem, która nie prowadziła w tym czasie kursu nurkowego

 

Miejsce, w którym doszło do wypadku, to dawny kamieniołom wapienia, który został zatopiony w 1996 roku i otwarty w 2003 roku. Nurowisko jest niezwykle popularne zarówno wśród nurków rekreacyjnych jak i technicznych, na których czeka głębokość aż 80 metrów.

 

Życzę tego sobie oraz wszystkim Naszym czytelnikom by był to ostatni opisywany przeze mnie śmiertelny wypadek nurkowy w tym roku. Oby kolejny rok był bardziej łaskawy dla KOCHAJĄCYCH PODWODNY ŚWIAT!


 

 

Źródło: BBC News; express.co.uk

Podobne posty

Leave a Comment