Kobieta zmarła podczas ostatniego kursowego nurkowania

Kobieta zmarła podczas ostatniego kursowego nurkowania

Kobieta zmarła podczas ostatniego kursowego nurkowania

W minioną sobotę (7 lutego 2015 roku) miał miejsce kolejny, śmiertelny wypadek nurkowy. Tym razem do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w popularnym wśród nurków regionie Florida Keys. Opisywany przypadek jest o tyle ciekawy, że miał miejsce w trakcie kursu, podczas ostatniego zaplanowanego nurkowania a jego przyczyna pojawiła się jeszcze przed zanurzeniem, na powierzchni oceanu.

 

Fatalne nurkowanie miało miejsce okolicy Islamorada – położonej pomiędzy Key Largo i Marathon. Nic nie zapowiadało tragicznego zakończenia, nurkowanie odbywało się w grupie nurków a 41-letnia kobieta była w trakcie kursu – miało to być jej ostatnie nurkowanie zaliczeniowe.

 

 

Andrea Moody wraz z mężem Gordonem oraz grupą nurków znajdowała się na czarterowanej przez nich łodzi o wymownej nazwie „Zaginiony kontynent”. Około 10 rano zainteresowani dodarli do Pleasure Reef – miejsca planowanego nurkowania. Zarówno mąż, jak i pozostali świadkowie zdarzenia zgodnie przyznali, że kobieta wpadła w panikę natychmiast po znalezieniu się w wodzie. Momentalnie wciągnięto ją na pokład łodzi. Niestety Andrea Moody była już nieprzytomna. Pomimo niezwłocznie rozpoczętej resuscytacji oraz przetransportowaniu poszkodowanej do szpitala, stwierdzono zgon. W celu ustalenia przyczyn zaplanowano sekcję zwłok.

 

Mąż kobiety przyznał, że Andrea pokochała nurkowanie, mimo, iż było to jej nowe hobby. Stwierdził on także, że nigdy wcześniej nie widział jej tak spanikowanej jak tego sobotniego poranka. Przypuszcza on, że powodem mogły być naprawdę wzburzone wody, bowiem był to pierwszy raz kiedy nurkowała ona na otwartym oceanie. Wcześniejsze nurkowania (niedzielę wcześniej) odbywały się w jeziorze na głębokości około 15 metrów i nie sprawiły kobiecie żadnego problemu.


 

 

Źródła: nbc-2.com; theledger.com

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

Polak zginął podczas próby ustanowienia rekordu świata
„To był mój dzień” – wywiad z Jarkiem Macedońskim, rekordzistą świata
Orzeł. Ostatni patrol – rozpoczęto zdjęcia do filmu o legendarnym okręcie
Garda: Polak przygotowuje się do pobicia rekordu świata
The Cave – zapowiedź filmu o akcji jaskiniowej w Tajlandii
Irlandia Donegal: śmiertelny wypadek nurkowy Polaka
Nurkowie Czarnobyla – historia trzech, prawdziwych Bohaterów
USA: udana akcja ratunkowa nurka uwięzionego w jaskini
Attersee: wypadek polskich nurków na Ofen
P jak PLASTIK – nowy znak nurkowy

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Scroll To Top