Konferencja Baltictech 2019 zbliża się wielki nurkami!

Baltictech 2019 - konferencja nurkowa
Baltictech 2019 – konferencja nurkowa

Tegoroczna, dziewiąta już Konferencja nurkowa Baltictech odbędzie się w dniach 23-24 listopada na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń nurkowych na świecie.

 

Konferencja nurkowa Baltictech odbywa się cyklicznie, co dwa lata. Od 2007 roku, kiedy to odbyła się po raz pierwszy, gościła ona wielu ciekawych prelegentów z branży nurkowej (pełna lista dotychczasowych prelegentów).

 

Dla przypomnienia odsyłam do małego podsumowania poprzedniej imprezy: Konferencja nurkowa Baltictech 2017 – podsumowanie. Dla nas poprzednia edycja Baltictechu była o tyle ciekawa, że staliśmy przed wyborem rebreathera. Wiedza zdobyta podczas prelekcji przydała się nie tylko podczas wyboru jednostki, ale również w trakcie naszych późniejszych nurkowań na obiegu zamkniętym.

 

Również tegoroczna Konferencja Baltictech zapowiada się niezwykle ciekawie. Prelegenci z całego świata gwarantują szeroki przekrój wiedzy z różnych dziedzin oraz nowatorskie podejście do nurkowania. Posłuchamy prezentacji nie tylko o wrakach, jaskiniach czy archeologii podwodnej. Konferencja Baltictech to również możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nurkowania na obiegach zamkniętych czy medycyny hiperbarycznej.

 

Poza możliwością poszerzenia horyzontów konferencja Baltictech jest również okazją do spotkań towarzystkich oraz możliwością pooglądania i zapoznania się ze sprzętem, poznania nowinek technologicznych (część wystawiennicza konferencji Baltictech).


 

W trakcie konferencji Baltictech w sali kinowej będzie wyświetlana seria Tajemnice wraków Bałtyku.

Nurkowie ze Stowarzyszenia Baltictech zostali zaproszeni do udziału w serialu dokumentalnym pokazującym tajemnice wraków Bałtyku. Seria liczy 10 odcinków, w każdym z nich grupa płetwonurków odkrywa przed widzami tajemnice kolejnego wraku m.in. promu Jan Heweliusz, statku towarowego Mount Vernon oraz największego wraku Bałtyku – niemieckiego lotniskowca Graf Zeppelin.


 

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

Nie masz jeszcze BILETU na Konferencję lub Bankiet? Kupisz je TUTAJ

Kolejna okazja pojawi się dopiero za DWA lata!


 

Konferencja Baltictech 2019 – prelegenci

Do dziś poznaliśmy jedynie część prelegentów tegorocznej Konferencji nurkowej Baltictech. Jedno jest pewne, wybór nie ogranicza się jedynie do nurkowania wrakowego!

 

Wśród prelegentów, na których wykłady czeka ekipa Jolly Diver znajdują się:

  • Rick Stanton – Brytyjczyk na dobre zapisał się w światowej historii nurkowania jaskiniowego. Nienurkujący świat usłyszał o nim dopiero podczas ubiegłorocznej akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang w Tajlandii. Jednak Rick zaprzecza jakoby był bohaterem, twierdzi, że nurkowie uczestniczący w akcji ratunkowej wykorzystali unikalny zestaw umiejętności by oddać coś społeczności. Czy zaskoczy nas historią, która nie została jeszcze opowiedziana?
  • Patrick Widmann – Austriak, który swoje życie związał z nurkowaniem jaskiniowym na obiegu zamkniętym. Czekamy na najnowsze informacje o eksploracjach z jego udziałem. Mamy nadzieję na opis ostatniej wyprawy na Madagaskar.
  • Jacek Kot – pracownik Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej w Gdyni z ponad 20-letnim stażem, konsultant medyczny DAN Europe. Tradycyjnie podzieli się swoimi spostrzeżeniami, które dają obiektywny pogląd na środowisko nurkowe, ryzyko oraz kondycję nurków.

Mamy również cichą nadzieję, że do grona prelegentów dołączy jeszcze Simon Mitchell, który dwa lata temu poprowadził świetną prezentację na temat dwutlenku węgla w kontekście nurkowań CCR.

 

Jednak pamiętajcie, że możemy nie być obiektywni, bowiem krąg naszych zainteresowań skupia się wokół nurkowań pod stropem. Na szczęście konferencja Baltictech to również silna i zróżnicowana reprezentacja prelegentów, która przypadnie do gustu także entuzjastom nurkowania wrakowego, nurkowania w ciekawych zakątkach świata oraz spore grono wystawców.

Niecierpliwie czekamy na zamknięcie listy prelegentów oraz opublikowanie programu konferencji.

 

Jesteśmy pewni, że na Konferencji nurkowej Baltictech 2019 każdy znajdzie coś dla siebie!

Do zobaczenia za DWA miesiące! 


 

Program konferencji Baltictech dostępny TUTAJ


 

 

Opracowanie własne

Wykorzystano informacje udostępnione na stronie organizatora www.baltictech.com

Podobne posty

Leave a Comment