Konkurs Miss Nurkowania 2014

Konkurs Miss Nurkowania UK 2014
Konkurs Miss Nurkowania UK 2014

Konkurs Miss Nurkowania? Dlaczego nie!

 

Okazuje się, że tego typu konkursy organizuje przynajmniej kilka krajów na świecie. Właśnie dziś w miejscowości El Gouna w Egipcie rozpoczynają się finały Miss Scuba Wielkiej Brytanii, które potrwają do 2 maja. Co ciekawe w listopadzie ubiegłego roku, to właśnie Miss Nurkowania z Wielkiej Brytanii Jaime – Lee Faulkner została wybrana międzynarodową Miss Scuba.

 

Niezależnie od krajowych konkursów rozgrywany jest Międzynarodowy Konkurs Miss Nurkowania. Najbliższy odbędzie się 28 listopada 2014 roku w Malezji. Wtedy to Brytyjka przekaże koronę jednej z 10 finalistek, po tym jak przebrnie ona śpiewająco przez 12 konkurencji.

 

Pierwszy tego typu międzynarodowy konkurs został przeprowadzony w 2011 roku. Zasady są dość proste. Konkurs jest otwarty dla każdej, także nie nurkującej młodej damy. Jednak w trakcie zmagań kandydatka musi ukończyć kurs PADI OWD (Open Water Diver). Dodatkowo panie mają zapewnione takie atrakcje jak lekcje freedivingu czy pływanie z delfinami. Wszystkie te konkurencje stanowią część konkursu. Oczywiście, oprócz tych wyjątkowych, nurkowych elementów w konkursie Miss Nurkowania, występują również te standardowe jak na przykład prezentacja w strojach kąpielowych.

 

Miss_Scuba_UK_2013
Zdjęcie z Miss Scuba UK 2013
Miss_Scuba_UK_2013
Kandydatki do Miss Scuba UK 2013

 

Misja zwyciężczyni jest naprawdę imponująca, przede wszystkim jest to promowanie:

  • bezpiecznych praktyk nurkowych na całym świecie,
  • konieczności organizowania szkoleń,
  • turystyki nurkowej na świecie,
  • ochrony oceanów i życia morskiego,
  • nauki nurkowania i dalszej, nurkowej kariery zawodowej,
  • odwagi kobiet i zdrowego stylu życia.

 

Redakcja Jolly Diver życzy powodzenia wszystkim kandydatkom!


 

 

 

Źródło: missscubauk.com; missscuba.com

 

Podobne posty

Leave a Comment