Książę George zostanie najmłodszym na świecie płetwonurkiem

Książę George zostanie najmłodszym na świecie płetwonurkiem
Książę George zostanie najmłodszym na świecie płetwonurkiem

Okazuje się, że niektórzy już w wieku 10 miesięcy wiedzą, że zostaną płetwonurkami. Właśnie takie plany odnośnie swojego syna – księcia George’a wyjawił niedawno książę William. Możliwe, że książę George zostanie najmłodszym na świecie płetwonurkiem. Ot, taki kaprys rodzica.

 

Książę William przyznał się, że nurkowanie jest jedną z jego pasji i ma nadzieję przekazać to zamiłowanie do podwodnego świata również swojemu synowi. Co więcej książę William idąc w ślady swego ojca księcia Karola i dziadka księcia Filipa został tydzień temu (10 maja br.) patronem Brytyjskiego Klubu Sub-Aqua (BSAC-British Sub-Aqua Club), który jest jednocześnie brytyjskim organem zajmującym się nurkowaniem.

 

Książę William przyznał, że miał wiele szczęścia i dane mu było nurkować we wspaniałych miejscach na świecie. Zdobyte pod wodą doświadczenie otworzyło jego oczy nie tylko na znajdujące się pod wodą atrakcje turystyczne, ale także na obowiązki wynikające z konieczności opiekowania się podwodnym światem. Przyznał, że ma nadzieję, że również książę George doświadczy uczucia przebywania pod wodą oraz zobaczy choć niektóre z podwodnych cudów.

 

Swoją nową prezydencję w BSAC (organizacji reprezentującej ponad 30 tysięcy nurków i snurków) książę William rozpoczął od napisania przedmowy do czasopisma Nurkowanie wydawanego przez klub. We wstępie czytamy, iż książę jest dumny, że nauczył się nurkować z BSAC. Ma on nadzieję kontynuowania spuścizny ojca i dziadka poprzez dążenie do zachowania i ochrony cennego, brytyjskiego dziedzictwa morskiego a także środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Książę już nie może się doczekać akcji promowania nurkowania wśród młodych ludzi, którzy będą kolejną generacją pionierów, odkrywców i strażników podwodnego świata.


 

 

Źródło: mirror.co.uk

Podobne posty

Leave a Comment