Last Breath, prawdziwa historia zawodowego nurka

Last Breath, prawdziwa historia zawodowego nurka
Last Breath
dokument polecany w 2019 roku!

Last Breath, to oparta na faktach, historia nurka zawodowego – saturowanego, który utknął na morskim dnie, w lodowatych wodach Morza Północnego. Ten niesamowity i trzymający w napięciu dokument udowadnia, że prawdziwe życie może okazać się bardziej dramatyczne niż filmowa fabuła.

 

Last Breath, nie tylko dla zawodowego nurka…

Obraz świetnie oddaje życie oraz wymagania stawiane współczesnym nurkom saturowanym. Jednak historia jest na tyle uniwersalna, że śmiało można polecić ją każdemu. Wciągająca opowieść skupia się wokół dramatycznej walki jednego człowieka – nurka komercyjnego o przetrwanie, a wszystko po katastrofalnej awarii sprzętu. Nurek przez ponad 30 minut nie ma szans na uratowanie, jest zdany wyłącznie na siebie.

 

Kiedy 32-letni, zawodowy nurek – Chris Lemons rozpoczynał kolejny dzień w pracy nic nie zapowiadało jak bardzo dramatyczny będzie to dzień. Chris zanurzył się na głębokość 80 metrów (262 stóp) w celu wykonania rutynowej kontroli struktury wiertniczej na polu naftowym Huntington, zlokalizowanym w Morzu Północnym, 115 kilometrów na wschód od miejscowości Peterhead (Szkocja).

 

Niestety nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Na skutek problemu z dynamicznym systemem pozycjonowania łódź, która stanowiła zabezpieczenie nurka zaczęła dryfować. Doszło do przecięcia rury łączącej nurka komercyjnego z powierzchnią, z łodzią – czyli jego domem. Ów przewód, to swoista „pępowina”, którą dostarczane są nie tylko potrzebne nurkowi saturowanemu gazy, ale również ciepło (zabezpieczenie termiczne). Chris pozostał na morskim dnie sam z małym, awaryjnym zbiornikiem gazu umożliwiającym mu oddychanie na tej głębokości przez zaledwie 5 minut. Ratunek był oddalony o ponad 30 minut…

 

Film to analiza tej dramatycznej sytuacji, poprzez połączenie niesamowitych zdjęć archiwalnych, infromacji z czarnych skrzynek, podwodnych rekonstrukcji z wywiadami udzielonymi przez osoby biorące udział w zdarzeniu. Twórcom udało się stworzyć prawdziwy 90-minutowy rollercoaster emocji, w jednej minucie publiczność śmieje się by w następnej milczeć.

 

Last Breath, to film dokumentalny, który trzeba zobaczyć. Nasza propozycja na 2019 rok!

Premierowy pokaz dokumentu w reżyserii Alexa Parkinsona i Richarda da Costa odbył się w Wielkiej Brytanii podczas Festiwalu Filmowego w Glasgow w dniu 28 lutego 2019 roku.

 

Last Breath będzie prezentowany w kinach (póki co w Wielkiej Brytanii) oraz od 5 kwietnia br. film ten ma być dostępny w usługach typu oglądaj na żądanie. W najbliższym czasie poinformujemy Was o szczegółach… póki co zachęcamy do obejrzenia trailera Last Breath.


 

Zwiastun filmu dokumentalnego Last Breath


 

Zachęcamy do obejrzenia filmu Last Breath (Ostatni oddech).

Film jest dostępny na platformie Netflix.


 

 

 

Źródła: independent.co.uk; screendaily.com; filmoria.co.uk; dailymail.co.uk; imdb.com

Podobne posty

Leave a Comment