Maltańskie władze wycofały zarzuty wobec instruktora nurkowania

Maltańskie władze wycofały zarzuty wobec instruktora nurkowania
Maltańskie władze wycofały zarzuty wobec instruktora nurkowania Stephena Martina

Dziś maltańskie władze oficjalnie poinformowały obrońców instruktora nurkowania o odstąpieniu od wszystkich rzutów stawianych mu w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dwojga nurków w wypadku nurkowym jaki miał miejsce na Gozo w czerwcu 2014 roku. Co ciekawe odstąpienie od zarzutów ma miejsce na 2 dni przed rozpatrzeniem przez brytyjski sąd odwołania Martina od nakazu ekstradycji.

 

Już kilkukrotnie opisywaliśmy bezprecedensową sprawę Stephena Martina, który został oskarżony przez maltańskie władze o nieumyślne spowodowanie śmierci dwojga nurków w czerwcu 2014 roku. Ostatni nasz artykuł z grudnia ubiegłego roku dotyczył wsparcia ze strony brytyjskich nurków oraz BSAC (British Sub-Aqua Club), którzy pozostali solidarni z nurkiem po wydanym przez maltańskie władze akcie oskarżenia oraz europejskim nakazie ekstradycji.

 

Decyzja została podjęta po wizycie reprezentantów BSAC u Prokuratora Generalnego Malty, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Jednak jak poinformowano na oficjalnym fanpage’u Stephena Martina, jego adwokat, uważa, że ​​najbardziej prawdopodobną przyczyną wycofania zarzutów było ogromne poparcie, które miało miejsce w obronie Steve’a. Instruktor nurkowania oficjalnie podziękował wszystkim za wszelkie udzielone mu wsparcie, zwłaszcza za maile, które były kierowane do maltańskich władz w jego sprawie.

 

W ten sposób bezprecedensowa sprawa została zakończona. Na szczęście tym razem obyło się bez nieuzasadnionego, niepopartego stosownymi dowodami postępowania sądowego. Tym samym widmo podobnych postępowań karnych w sprawach wypadków nurkowych na Malcie z udziałem instruktorów nurkowania zostało oddalone. Na jak długo…?


 

 

Źródła: Facebook We Stand With Stephen Martin


 

Więcej o wypadku i oskarżeniach przeczytacie w artykułach:

We stand with Stephen Martin
Brytyjscy nurkowie solidarni z oskarżonym instruktorem nurkowania
Stephen-Martin_instruktor_nurkowania_oskarzony
Instruktor nurkowania oskarżony o śmierć podwodnych towarzyszy
Dwejra Gozo - Blue Hole
Na Gozo zginęło troje nurków

Podobne posty

Leave a Comment