Mszczonów: powstaje najgłębszy basen na świecie!

Mszczonów: powstaje najgłębszy basen na świecie!
Deepspot – najgłębszy basen nurkowy powstaje w Mszczonowie

W Mszczonowie, miejscowości oddalonej około 50 kilometrów od Warszawy (w kierunku na południowy-zachód), nieopodal Term Mszczonów, powstaje najgłębszy basen na świecie. Zbiornik, w swojej najgłębszej niecce ma mieć aż 45 metrów głębokości. Tym samym wyprzedzi o 5 metrów głębokości położony we Włoszech Y-40 oraz o 12 metrów belgijski Nemo 33.

Inwestycja wygląda imponująco. Łącznie do napełnienia basenu potrzebnych będzie 8000 metrów sześciennych wody, czyli 27 razy więcej niż standardowego, 25-metrowego basenu. Dodatkowo dla żądnych wrażeń widzów zaprojektowany został podwodny tunel, z którego będą mogli obserwować podwodne zmagania nurków. Dodatkowo, powstaną również sale konferencyjne, szkoleniowe i pokoje hotelowe z widokiem do wnętrza basenu. Brzmi wspaniale!


 

Mszczonów: powstaje najgłębszy basen na świecie!
Podwodny tunel dla gapiów 😉

Dla kogo przeznaczony będzie basen Deepspot:

 • początkujących,
 • sportowców,
 • profesjonalnych nurków.

Budowa basenu w Mszczonowie ma być ukończona na przełomie sierpnia-września 2019 roku (za nieco ponad rok!).

Mszczonowska inwestycja nie jest żadną nowością. Już w lutym 2017 roku informowaliśmy Was o planach budowy najgłębszego basenu w Polsce. Na chwilę obecną nie są znane koszty budowy obiektu.


Mszczonów: powstaje najgłębszy basen na świecie!
Tak ma wyglądać Deepspot

Oczywiście, basen w Mszczonowe ma szansę stać się najgłębszym na świecie (pod warunkiem oddania inwestycji do użytku jesienią przyszłego roku). Pytanie tylko na jak długo? Warto bowiem pamiętać, że w Wielkiej Brytanii powstaje Blue Abyss o głębokości 50 metrów. Jego otwarcie zaplanowano trochę później niż ukończenie polskiej inwestycji, co pozwala mieć nadzieję, że choć przez kilka miesięcy basen w Mszczonowie będzie cieszył się z tytułu najgłębszego basenu na świecie.

Myślę, że środowisko nurkowe w Polsce powinno cieszyć się z takiej inwestycji, będziemy posiadali jeden z najlepszych i najbardziej profesjonalnych basenów dla nurków na świecie. Będziemy śledzić budowę basenu w Mszczonowie i na bieżąco informować Was o postępach prac. Przypomnę tylko, że obecnie najgłębszy, czynny przez cały rok basen w Polsce znajduje się w Rudzie Śląskiej. Jest to głęboka na 7 metrów tuba. Więcej o najgłębszych basenach w Polsce przeczytacie w zestawieniu.


 

Przeczytajcie również o najgłębszych basenach w Polsce i na świecie:

Najgłębsze baseny w Polsce – zestawienie
Najgłębsze baseny w Polsce – zestawienie
Przekroj przez Y-40
Dziś otwarcie Y-40 – najgłębszego basenu na świecie!
Powstanie najgłębszy basen na świecie – 50 metrów!
Powstanie najgłębszy basen na świecie – 50 metrów!

 

Źródło: flyspot.com; Facebook Deepspot; turystyka.wp.pl; wprost.pl

Zdjęcia: Facebook Deepspot

Podobne posty

2 Thoughts to “Mszczonów: powstaje najgłębszy basen na świecie!”

 1. Renisław Mazanowski

  Witam Państwa, czy czynny jest najgłębszy basen świata w Mszczonowie,przyjechał wnuk z Anglii i chcę mu pokazać /pochwalić się/
  pozdrawiam

  1. Ula

   Witam, niestety basen nie został jeszcze otwarty, wciąż trwają prace budowlane. Trudno powiedzieć czy uda się otworzyć obiekt do końca tego roku (jak widać pierwotny, zapowiadany termin nie został dotrzymany).
   Na pewno poinformujemy o otwarciu 45-metrowego basenu w Mszczonowie.
   Pozdrawiam, Ula

Leave a Comment