Czy w Mszczonowie powstanie najgłębszy basen nurkowy w Polsce?

Czy w Mszczonowie powstanie najgłębszy basen nurkowy w Polsce?
Termy Mszczonów

Plany, plany… głębokie oczywiście!  W miejscowości Mszczonów, oddalonej około 50 kilometrów od Warszawy, koło Term Mszczonów ma powstać basen dla nurków o głębokości 40 metrów.

 

Burmistrz Mszczonowa, Józef Grzegorz Kurek, przyznaje, że inwestycji ma się podjąć firma Flyspot. Jednak ostatecznie to warunki geologiczne przesądzą o budowie basenu o głębokości 40 metrów w tej lokalizacji. Teren, na którym ma zostać wybudowany basen dla nurków zostanie sprzedany przez Gminę Mszczonów pod warunkiem zrealizowania inwestycji. Podobne zastrzeżenie umowne dotyczyło budowy delfinarium (więcej: Popieramy akcję: NIE dla delfinarium w Mszczonowie!), które ostatecznie nie powstało. W przeciwieństwie do poprzedniej inicjatywy, tę jako aktywni nurkowie mocno popieramy.

 

Przypomnę tylko o tworzeniu w Siemianowicach Śląskich najgłębszego w Polsce basenu nurkowego, który miał mieć głębokość około 12 metrów. Wiadomość pojawiła się w mediach we wrześniu 2015 roku. Na potrzeby basenu dla nurków miała zostać zaadaptowania niecka na terenie Walcowni Rur Jedność. Niestety obiekt do dziś nie został otwarty.

 

Jeśli inwestycja się powiedzie, to Polska będzie drugim, po Włoszech, krajem z najgłębszym basenem na świecie. Obecnie miano najgłębszego dzierży Y-40 Deep Joy. Wiadomo również, że w Wielkiej Brytanii powstaje Blue Abyss o głębokości 50 metrów.

 

W Polsce obecnie najgłębszy, czynny przez cały rok basen znajduje się w Rudzie Śląskiej. Jest to głęboka na 7 metrów tuba. Więcej o najgłębszych basenach w Polsce przeczytacie w zestawieniu.

 

Oprócz najgłębszego basenu w Polsce ma powstać jezioro o głębokości bagatela 205 metrów! Czekamy na realizację wszystkich inwestycji, a Polska będzie nurkowaniem stała 🙂


 

 

Przeczytajcie również o najgłębszym basenie na świecie

Najgłębsze baseny w Polsce – zestawienie
Najgłębsze baseny w Polsce – zestawienie
Przekroj przez Y-40
Dziś otwarcie Y-40 – najgłębszego basenu na świecie!
Powstanie najgłębszy basen na świecie – 50 metrów!
Powstanie najgłębszy basen na świecie – 50 metrów!

 

Źródło: Gmina Mszczonów; lokalna gazeta

Zdjęcie: termy-mszczonow.eu

Podobne posty

2 Thoughts to “Czy w Mszczonowie powstanie najgłębszy basen nurkowy w Polsce?”

  1. Sebastian S

    Czy są nowe informacje na ten temat? Czy inwestycja budowy basenu dla nurków będzie kontynuowana czy została zawieszona?

    1. Ula

      Witam, kolejne informacje o basenie w Mszczonowie znajdziesz w artykule: http://jollydiver.com/mszczonow-powstaje-najglebszy-basen-swiecie/

Leave a Comment