Na Gozo zginęło troje nurków

Na Gozo zginęło troje nurków
Dwejra Gozo – Blue Hole

Wczoraj (wtorek 17 czerwca br.) po południu para brytyjskich nurków zginęła w regionie Dwejra na Gozo. Nieznane są przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 

Wiadomo jedynie, że kobieta z mężczyzną są Brytyjczykami i nurkowali w dziesięcioosobowej grupie. Tylko siedmiu z nich udało się cało i zdrowo zakończyć nurkowanie. Dwie osoby poniosły śmierć a trzecia zaginęła. Na szczęście udało się ją uratować i szczęśliwie dotarła do brzegu.

 

Tego samego dnia w godzinach porannych na Gozo zmarł inny nurek. Był to 64-letni Austriak, który miał kłopoty z nurkowaniem w Reqqa Point niedaleko miejscowości Zebbug. Po przetransportowaniu nurka na brzeg stwierdzono jego zgon.

 

W obu przypadkach policja wszczęła śledztwa, które być może pozwolą wyjaśnić przyczyny tych tragicznych zdarzeń.


 

Notka informacyjna:

 

Troje nurków zginęło na Gozo
Fotka z Blue Hole na Gozo

Region Dwejra na Gozo jest niezwykle popularny wśród nurków z całego świata. Przede wszystkim ze względu na magiczny Blue Hole. Jednak to nie jedyna  znana atrakcja nurkowa na Gozo. Drugą jest Inland Sea, które błękitem oczarowało nawet Jacquesa Cousteau.

 

Natomiast Reqqa Point to miejsce nurkowe w rejonie Marsalforn znanym także z innego, słynnego nurowiska – Podwójnego Łuku (Double Arch).


 

 

Źródło: Independent; di-ve.com


 

 

Zobacz także:

Nurkowanie na Gozo
Nurkowanie na Gozo

 

Podobne posty

Leave a Comment