Najgłębszy basen na świecie powstaje właśnie we Włoszech

Y-40
Y-40

W północnych Włoszech, nieopodal Padwy w miejscowości Abano Terme powstaje jako część 4-gwiazdkowego Hotelu Terme Millepini cudeńko wśród sztucznych, krytych zbiorników wodnych – Y-40.

 

Pod tą nazwą kryje się najgłębszy na świecie basen, który już na początku 2014 roku stanie się ważną atrakcją dla nurków i nie tylko.

 

Zbiornik Y-40 o wymiarach 20 m na 18 m został podzielony na kilka sektorów o różnej głębokości, z których najgłębszy ma mieć 40 metrów. Jest to całe 7m głębiej niż dotychczasowy rekordzista Nemo33 położony w Belgii.

 

Specjalnie z myślą o nurkach technicznych konstrukcja będzie posiadała także 4 jaskinie treningowe. Basen zostanie wypełniony 4300 metrami sześciennymi wody o stałej temperaturze 32-34°C, czyli luz blues bez skafandra.

 

Otwarty przez cały rok obiekt będzie umożliwiał ćwiczenia na wielu polach, przewidziane są zarówno strefy rekreacyjne, jak również do treningu podwodnej fotografii, plany do sesji fotograficznych czy wideo a także oddzielne  strefy do szkoleń technicznych (wyżej wspomniane jaskinie).

 

Całe przedsięwzięcie zostało zaprojektowane i zostanie wykonane przez włoskie firmy. Efektem czego może być naprawdę imponująca i zapierająca dech konstrukcja.


 

 

Źródło: www.y-40.com

Podobne posty

Leave a Comment