Co nowego na nurkowisku KOPARKI?

Co nowego na nurkowisku KOPARKI
Pod wodą na Koparkach pojawiają się nieśmiało słoneczne promienie

Informowaliśmy już o usuwaniu naziemnej infrastruktury a także niektórych podwodnych obiektów (samolotu An-2) przez spółkę Orka Group, byłego dzierżawcę terenu (więcej: Rozpoczyna się nowa historia KOPAREK). Zgodnie z umową z miastem Jaworzno spółka do dnia 24 czerwca br. usunęła wszelką infrastrukturę, także nurkową.

 

Wszystkim wydawało się, że to koniec nurkowania na Koparkach w tym sezonie (tak też wynikało z pojawiającego się na internecie oświadczenia spółki Konsorcjum Inwestycji Gospodarczych – zwycięzcy przetargu na zakup prawa użytkowania wieczystego terenu).


Jak się okazuje nic bardziej mylnego….

 

Warunki na nurowisku Koparki powoli się normują. Trudno w tej chwili mówić o jakieś oszałamiającej infrastrukturze, jednak na terenie dawnej bazy stoją nowe kontenery, znajdziecie tam również toalety. Poza tym, co ważne dla nurków stworzono nowe wejścia do wody. Lokalne centra nurkowe, które najwięcej korzystały z bazy Koparki, sukcesywnie odbudowują swoje wiaty.

 

Dalecy jesteśmy od stwierdzenia, że funkcjonowanie tego miejsca nurkowego wraca do NORMY. Raczej informujemy o prowizorycznym (mamy nadzieję) stanie jednego z najpopularniejszych nurowisk w Polsce. Kto wie, może już w przyszłym sezonie Koparki będą w pełni funkcjonalnym nurowiskiem, satysfakcjonującym każdego, przybywającego nań nurka.

 

Na koniec najsmutniejsza z wiadomości, najprawdopodobniej nie żyje jeden szczupak oraz co najmniej jeden jesiotr. Tego ostatniego zapewne nie jeden z Was widział na Koparkach. 🙁


 

Update na dzień 7 lipca 2014 roku

 

Po rozmowie telefonicznej z urzędnikiem UM Jaworzno publikuję informacje dotyczące funkcjonowania nurowiska Koparki.

 

1. Na teren byłej bazy nurkowej, w tym kamieniołom Koparki, obowiązuje zakaz wstępu. Ponoć informuje o tym pokaźna tablica.

 

2. Nie ma strażnika, opłaty itp. Każde ewentualne wejście odbywa się na własną odpowiedzialność i ryzyko.

 

3. Akt notarialny ze spółką KIG, która wygrała przetarg na prawo użytkowania wieczystego gruntu zostanie prawdopodobnie podpisany w sierpniu. Po tym terminie można oczekiwać jakiś zmian w zasadach korzystania z akwenu.


 

 

Opracowanie własne


 

Zobacz  także:

Czarne chmury nad Koparkami - kamieniolomem w Jaworznie
Czarne chmury nad nurowiskiem Koparki
KOPARKI sprzedane choć wciąż dla NURKÓW!
KOPARKI sprzedane choć wciąż dla NURKÓW!
Rozpoczyna się nowa historia KOPAREK
Rozpoczyna się nowa historia KOPAREK

 

Podobne posty

Leave a Comment