Nurek jaskiniowy oko w oko z anakondą

Nurek jaskiniowy oko w oko z anakondą

Nurek jaskiniowy oko w oko z anakondą

Nurkowanie to przyjemny sport choć bywa również niebezpieczny. Chwile grozy podczas nurkowania przeżyła niedawno Karina Oliani, która przy wejściu do jaskini znajdującej się w rejonie Bonito w Brazylii natrafiła na ponad 4-metrową anakondę.

 

Pewne jest, że Karina należy do odważnych osób a jako nurek jaskiniowy przeszukuje zalane dziury w celu odnalezienia jaskiniowego potwora. W trakcie czterodniowej wyprawy doszło do niezwykłego i mrożącego krew w żyłach spotkania z ANAKONDĄ! Przyznam szczerze, że na samą myśl spotkania pod wodą tego gada dusiciela przechodzą mnie ciarki.

 

Napotkany przypadkowo, przerażający osobnik okazał się jednym z większych, kiedykolwiek spotkanych pod wodą węży. Jak podają zagraniczne media jego szacunkowa waga, to około 400 kilogramów (waga ta w stosunku do długości węża wydaje się mocno przesadzona, ale pamiętajmy, że strach ma wielkie oczy;)).

 

Podwodne spotkanie nurka z anakondą

Podwodne spotkanie nurka z anakondą

Jak przyznaje fotograf Alexandre Socci towarzysząca nurkowi podczas kręcenia telewizyjnej serii, pierwszy raz była przerażona samą wielkością stworzenia. Widziała ona jedynie głowę gada, jednak nie była w stanie dostrzec końca jego ciała. Uświadomiła sobie jak niebezpiecznego ma przed sobą przeciwnika a ona jest uzbrojona jedynie w nóż.

 

Tym razem obie nurkujące Panie nie były wpisane w menu gada. Jednak nie należy lekceważyć zagrożenia a już na pewno nie wolno podpływać do węża w sposób, który mógłby wzbudzić w nim zagrożenie.

 

Wyobraźcie sobie, że anakonda potrafi pływać z prędkością 20km/h oraz trwać w zanurzeniu nawet 20 minut. Dla porównania aktualny rekordzista świata w statyce na O2 Goran Colak jest w stanie przebywać pod wodą 23 minuty.

 

Anakondy żyją przede wszystkim w środowisku wodnym. Polująca anakonda leży zanurzona, wystawiając jedynie czubek głowy. W tej pozycji trwa w oczekiwaniu na ofiarę, którą następnie dusi swoimi splotami. Biorąc pod uwagę rozmiary poszczególnych gatunków anakonda zielona jest w stanie zabić a następnie połknąć człowieka (szczególnie dziecko). Jednak odnotowane przypadki tego typu ataków są niezwykle rzadkie. Natomiast o wiele bardziej prawdopodobne jest bolesne, porównywalne z dużym psem, ugryzienie.


 

Zobaczcie inny film dokumentujący spotkanie nurków z olbrzymią anakondą:

 


 

Źródło: mirror.co.uk; Wikipedia

Masz coś do powiedzenia? Napisz komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką *

*

Nurkowości

Galeria Piovano w Font Estramar dla uczczenia eksploratora
Dwa kilkuwiekowe wraki odnalezione w Morzu Bałtyckim
Konferencja nurkowa Baltictech 2017 – podsumowanie
Systemy Sac Actun i Dos Ojos połączone! Najdłuższa zalana jaskinia świata!
Jak wygląda butla nurkowa po wybuchu?
Manewry ROV GRALmarine w kopalni Marie-Agnes
Nurkowe podsumowanie 2017 roku
Śmiertelny wypadek nurkowy na Hańczy
Odszedł Bil Phillips – legenda jukatańskich eksploracji
Jak szybko zakładasz swoją piankę?

Na wesoło

Zmęczona walabia wyłowiona przez nurków

Jaka to roślina?

Chara globularis (Ramienica krucha)

Co to za zwierzę?

Babka bycza (Neogobius melanostomus)

Nurkowości

Strefa sympatyka

Zaloguj się

Nurkowy Newsletter

Nurkowanie to Twoja pasja?
Chcesz poznawać tajemnice podwodnego świata?
Wstąp do grona sympatyków Jolly Diver już teraz.
Wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Google Plus

Scroll To Top