Nurek jaskiniowy oko w oko z anakondą

Nurek jaskiniowy oko w oko z anakondą
Nurek jaskiniowy oko w oko z anakondą

Nurkowanie to przyjemny sport choć bywa również niebezpieczny. Chwile grozy podczas nurkowania przeżyła niedawno Karina Oliani, która przy wejściu do jaskini znajdującej się w rejonie Bonito w Brazylii natrafiła na ponad 4-metrową anakondę.

 

Pewne jest, że Karina należy do odważnych osób a jako nurek jaskiniowy przeszukuje zalane dziury w celu odnalezienia jaskiniowego potwora. W trakcie czterodniowej wyprawy doszło do niezwykłego i mrożącego krew w żyłach spotkania z ANAKONDĄ! Przyznam szczerze, że na samą myśl spotkania pod wodą tego gada dusiciela przechodzą mnie ciarki.

 

Napotkany przypadkowo, przerażający osobnik okazał się jednym z większych, kiedykolwiek spotkanych pod wodą węży. Jak podają zagraniczne media jego szacunkowa waga, to około 400 kilogramów (waga ta w stosunku do długości węża wydaje się mocno przesadzona, ale pamiętajmy, że strach ma wielkie oczy;)).

 

Podwodne spotkanie nurka z anakondą
Podwodne spotkanie nurka z anakondą

Jak przyznaje fotograf Alexandre Socci towarzysząca nurkowi podczas kręcenia telewizyjnej serii, pierwszy raz była przerażona samą wielkością stworzenia. Widziała ona jedynie głowę gada, jednak nie była w stanie dostrzec końca jego ciała. Uświadomiła sobie jak niebezpiecznego ma przed sobą przeciwnika a ona jest uzbrojona jedynie w nóż.

 

Tym razem obie nurkujące Panie nie były wpisane w menu gada. Jednak nie należy lekceważyć zagrożenia a już na pewno nie wolno podpływać do węża w sposób, który mógłby wzbudzić w nim zagrożenie.

 

Wyobraźcie sobie, że anakonda potrafi pływać z prędkością 20km/h oraz trwać w zanurzeniu nawet 20 minut. Dla porównania aktualny rekordzista świata w statyce na O2 Goran Colak jest w stanie przebywać pod wodą 23 minuty.

 

Anakondy żyją przede wszystkim w środowisku wodnym. Polująca anakonda leży zanurzona, wystawiając jedynie czubek głowy. W tej pozycji trwa w oczekiwaniu na ofiarę, którą następnie dusi swoimi splotami. Biorąc pod uwagę rozmiary poszczególnych gatunków anakonda zielona jest w stanie zabić a następnie połknąć człowieka (szczególnie dziecko). Jednak odnotowane przypadki tego typu ataków są niezwykle rzadkie. Natomiast o wiele bardziej prawdopodobne jest bolesne, porównywalne z dużym psem, ugryzienie.


 

Zobaczcie inny film dokumentujący spotkanie nurków z olbrzymią anakondą:

 


 

Źródło: mirror.co.uk; Wikipedia

Podobne posty

Leave a Comment