Nurek Michele Geraci – kandydat do rekordu Świata

Michele Geraci_world_record_attempt
Nurek Michele Geraci – kandydat do rekordu świata

Mało kto wie, że gdy Ahmed Gabr przygotowywał się do ubiegłorocznej próby pobicia rekordu świata…dokładnie w dniu 18 lipca 2014 roku, w Morzu Śródziemnym w północno-zachodnich Włoszech u wybrzeży Bordighera, inny śmiałek – Michele Geraci próbował pobić rekord świata w głębokim nurkowaniu na obiegu otwartym.

 

Celem Włocha było dotarcie na głębokość 340 metrów i tym samym ustanowienie rekordu świata! Niestety w trakcie zanurzenia pojawił się problem techniczny, który uniemożliwił osiągnięcie planowanej głębokości. Jednak mimo to, nurek dotarł na głębokość 253 metrów ustanawiając tym samym rekord Włoch. Nurkom technicznym nie musimy tłumaczyć jak wielkie to jest wyzwanie a powrót z tej głębokości zajął Michele ponad 10 godzin.

 

Michele Geraci podkreśla wagę starannego planowania nurkowania oraz znaczenie profili dekompresyjnych, które specjalnie dla niego zostały opracowane przez lekarza zespołu. Jednak mimo technicznego oraz psychicznego przygotowania do rekordowego zanurzenia zawsze coś może stanąć na drodze do planowanej głębokości. Włoch przyznał, że trzeba wiedzieć, kiedy zakończyć nurkowanie, bowiem nie zawsze cel jest najważniejszy.

 

Co ciekawe nie była to pierwsza próba ze strony tego odważnego Włocha. Już w sierpniu 2013 roku pretendował on do pobicia rekordu świata w zanurzeniu na obiegu otwartym poprzez nura na głębokość 340 metrów!


 

Prezentujemy jeszcze jeden film:

 


 

Opracowanie własne

Podobne posty

Leave a Comment