Nurek zginął na wraku Costa Concordia

Śmiertelny wypadek na wraku Costa Concordia
Zawodowy nurek spawacz w trakcie prac
Fot. US Navy

W ostatnią sobotę, 1 lutego br. miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek na wraku Costa Concordia. Jak wynika z raportu miejscowych władz, pracujący na wraku statku wycieczkowego 41-letni hiszpański nurek, Israel Franco Moreno, został niefortunnie uderzony kawałkiem blachy, który głęboko rozciął mu nogę. Co prawda udało się wyciągnąć świadomego nurka na powierzchnię jednak krwawienie było tak duże, że doprowadziło do jego śmierci.

 

Zmarły tragicznie nurek to Israel Franco Moreno, który pracował jako profesjonalny, podwodny spawacz dla firmy Titan Salvage. Był on doświadczony w tego typu pracach.

 

Israel Franco Moreno przyjechał na wyspę Giglio zaledwie tydzień przed wypadkiem. Pracował między pokładami 4 i 5 razem z grupą nurków. Zadanie, nad którym pracowała ekipa nurków dotyczyło usunięcia wszelkich elementów wystających z prawej burty 290-metrowej Concordii w celu stworzenia płaskiej metalowej platformy. Przygotowane w ten sposób miejsce ma posłużyć w przyszłości do przymocowania ogromnych zbiorników, które opróżnione z wody umożliwią uniesienie wraku. Pozwoli to na odholowanie statku Costa Concordia z okolic wyspy Giglio do miejsca ostatecznej rozbiórki i zezłomowania. Miejscowe władze mają nadzieję, że prace zakończą się do czerwca br.

 

Israel Franco Moreno jest kolejną,  już 33. ofiarą pasażerskiego statku wycieczkowego Costa Concordia. Mamy nadzieję, że to ostatni wypadek na wraku Costa Concordia i jego ostatnia ofiara.

Miejscowe służby wszczęły już śledztwo zmierzające do ustalenia przyczyn tragedii. Być może już wkrótce poznamy więcej szczegółów zdarzenia.


 

Źródło: The Telegraph


 

 

Przeczytaj także:

 

Wrak Costa Concordia
Podnoszenie wraku
Costa Concordia
Wrak Costa Concordia
Wrak Costa Concordia
podniesiony
Costa Concordia
Wrak Costa Concordia
zbadany przez ekspertów

 

Podobne posty

3 Thoughts to “Nurek zginął na wraku Costa Concordia”

  1. Ewka

    Tak wlasnie wyglada praca w warunkach ekstremalnych.

Leave a Comment