Nurkowe atrakcje na Cyprze

Nurkowe atrakcje na Cyprze
Nurkowe atrakcje na Cyprze

Sezon nurkowy rozpoczęty na dobre, nie tylko w Polsce, ale także w innych, europejskich krajach. Przy wyborze miejsca odpoczynku, także tego nurkowego warto przyjrzeć się zmianom oraz nowościom podwodnego świata. Niekiedy, tak jak w przypadku Cypru jest ich naprawdę sporo.

 

Obecnie mamy do dyspozycji więcej podwodnych atrakcji. W pierwszej kolejności warto wiedzieć, że zatopiono dwa nowe wraki:  23-metrowy radziecki trawler Constandis oraz 30-metrowy niemiecki statek wycieczkowy Lady Tetyda z 1950 roku. Są to nie tylko atrakcje nurkowe, ale i początki sztucznych raf.

 

Obie łodzie leżą stępce na głębokości 25 metrów nieopodal Plaży Dasoudi w Zatoce Limassol. Wraki są częścią inicjatywy mającej na celu zwiększenie atrakcyjności turystyki nurkowej na wyspie, zaoferowanie czegoś więcej niż tylko kultowy wrak Zenobia.


 

Nurkowe atrakcje na Cyprze
Trawler Constandis
Nurkowe atrakcje na Cyprze
Statek wycieczkowy Lady Thetis

 


 

Jednak to nie jedyne atrakcje, nowa jednostka została zatopiona w  Protaras a zatopienie innej w Pafos jest planowane. Poza tym istnieje możliwość zanurkowania w  starożytnym porcie Amathus w Limassol. Z pewnością jest to ciekawe i niezwykłe miejsce. Zdjęcia lotnicze i inne badania przeprowadzone z zastosowaniem najnowszych technologii wykazały, że jest to ogromny obszar. Przy spokojnym morzu fundamenty muru można zobaczyć już pod jego powierzchnią.


 

 

Źródło: Divernet


 

Zobacz także:

 

Nemesis III nowy wrak na Cyprze
Nemesis III nowy wrak
na Cyprze

 

Podobne posty

2 Thoughts to “Nurkowe atrakcje na Cyprze”

  1. Arek

    Byłem na Cyprze, rewelacja! : ) Teraz szykuję się na wyjazd do z ekipa nurkow z [link] ! Zdam relacje gdzie lepiej 🙂

  2. Love the content. I want to talk. Please contact me by email divingcyprus[at]gmail[dot]com.

Leave a Comment