Nurkowe bezpieczeństwo prosto z Florydy

Nurkowe bezpieczeństwo prosto z Florydy
Nurkowe bezpieczeństwo prosto z Florydy

Jak ważne jest w nurkowaniu bezpieczeństwo nie trzeba nikogo przekonywać. Okazuje się, że świadome tego są również władze na Florydzie. Wczoraj tj. w piątek 13 czerwca br. gubernator Florydy Rick Scott podpisał nowy akt prawny dotyczący nurków. Na terenie stanu Floryda od dnia 1 lipca br. będzie obowiązek znakowania przez nurka jego pozycji pod wodą. Nurkom pozostawiono możliwość wyboru w tym celu flagi lub boi.

 

Jest to poważny krok nie tylko w kierunku zwiększenia widoczności nurka, ale także bezpieczeństwa nurka zwłaszcza w miejscach szczególnie zagrożonych, w tym na szlakach wodnych. Dotychczasowe przepisy zobowiązywały do oznaczenia miejsca nurkowania flagą w przypadku nurkowania z łodzi.

 

Nowe przepisy zobowiązują nurka do oznaczenia swojego położenia pod wodą za pomocą flagi lub boi nawet jeśli nurkuje on indywidualnie, z brzegu. Natomiast w przypadku nurkowania z łodzi nadal będzie obowiązek oznaczenia miejsca nurkowania flagą.

 

Obowiązek będzie dotyczył w szczególności takich miejsc jak zatoki, rzeki i ich ujścia, kanały nawigacyjne. O ile nurek powinien znajdować się w odległości 33 metrów od oznaczonego miejsca, o tyle załogi jednostek przepływających koło flagi lub boi nurkowej powinny mijać je z odległością co najmniej 33 metrów. Na pozostałych wodach nurkowie powinni dołożyć starań by przebywać maksymalnie 100 metrów od flagi lub boi. Na tych obszarach wodnych również załogi statków powinni utrzymywać je w odległości co najmniej 100 metrów od oznaczenia. W obu przypadkach statki zbliżające się do flagi lub boi w odpowiedniej odległości winny zachować prędkość jaka jest konieczna do zachowania odpowiedniego odstępu i manewrowości (minimalnej prędkości jaka jest konieczna by statek mógł reagować na wskazówki sternika).

 

 

Każde naruszenie prawa zagrożone jest grzywną i będzie rozpatrywane przez sąd okręgowy. Jednak ów akt prawny to nie tylko obowiązki, to także profilaktyka. Ustawa wymaga również edukacji wśród osób pływających łodziami dla przyjemności a także kursów nurkowych uwzględniających szkolenie z zakresu puszczania boi.

 

Oto reklama, która ma propagować nowe rozwiązanie prawne:


 

 


 

 

Źródło: xray-mag.com; dema.org

Podobne posty

Leave a Comment