Nurkowie pozostawieni na morzu

Nurkowie pozostawieni na morzu
Sympatyczni nurkowie pozostawieni na morzu

Niecodzienne przeżycie przytrafiło się w listopadzie ubiegłego roku pewnej sympatycznej parze z Arizony w USA podczas spędzanych z okazji pierwszej rocznicy ślubu wakacji w Tajlandii.

 

Lexa i Jake Mendenhalla niedawno zostali certyfikowanymi płetwonurkami i nie mogli się doczekać pierwszych prawdziwych nurkowań w błękitnych wodach Tajlandii. Jednak nie wszystko poszło tak jak sobie zamarzyli.

 

Zrobili dwa jednogodzinne nurkowania. Wszystko szło dobrze dopóki para nie pojawiła się na powierzchni. Tu, okazało się, że ich łódź zniknęła a oni zostali pozostawieni sami sobie na morzu. Wraz z nimi pozostało na morzu dwóch instruktorów z centrum nurkowego oraz inna para początkujących nurków. Był już wieczór, Słońce zachodziło a nurkom myśli kłębiły się w głowach, co zrobić w takiej sytuacji?

 

Jake miał kamerę GoPro, którą udokumentował część ich nurkowania, później niestety wyczerpały się baterie. Film wyraźnie pokazuje, że nurowisko znajdowało się nieopodal skał, jednak zbyt stromych by się na nie wspiąć. Na szczęście jeden z nurków miał bojkę sygnalizacyjną, którą udało mu się zwrócić uwagę przepływającej łodzi.

 

Wszystko skończyło się dobrze choć nurkowie pozostawali na otwartych, na szczęście ciepłych, wodach przez prawie godzinę.

 

Dopiero później okazało się, że kapitan ich łodzi miał problemy z silnikiem i zdecydował się pozostawić wszystkich nurków w wodzie a samemu wrócić na brzeg. Ocenę zachowania kapitana pozostawiamy każdemu czytelnikowi. Warto dodać, że para wybierając centrum nurkowe kierowała się jego dobrymi recenzjami w internecie.

 

W kontekście powyższej historii warto przez rozpoczynającym się sezonem nurkowym 2014 zastanowić się nad bezpieczeństwem przed, w trakcie i po nurkowaniu. Jak pokazuje przypadek, nawet na nurkowanie z przewodnikiem lepiej zabrać własną boje sygnalizacyjną, ponieważ nie wiadomo kiedy może się nam przydać.

Jak Wy zachowalibyście się w podobnej sytuacji?


 


 

Źródło: www.khou.com

Podobne posty

Leave a Comment