Nigeryjczyk ocalały dzięki bańce powietrznej

Harrison Okene - Nigeryjczyk ocalały dzięki bańce powietrznej
Harrison Okene – Nigeryjczyk ocalały
dzięki bańce powietrznej

Ratownicy amerykańscy byli pewni, że żaden z 12-osobowej załogi holownika Jascon-4 nie przeżył jego katastrofy u wybrzeży Nigerii. Tym bardziej trudno sobie wyobrazić nurka, który w trakcie poszukiwania ciał na wraku natrafił na rękę, która go mocno złapała. Po chwili nurek i ocalały marynarz spotkali się twarzą w twarz.

 

Harrison Okene – Nigeryjczyk ocalały dzięki bańce powietrznej, poznajcie jego niesamowitą historię…

 

29-letni Harrison Okene, kucharz, znajdował się na pokładzie holownika Jascon-4 holownika, gdy ten w dniu 26 maja br. został przewrócony przez duże fale Oceanu Atlantyckiego. Zdarzenie miało miejsce około 30 km (20 mil) od wybrzeży Nigerii.

 

W trakcie katastrofy Harrison, jak na ironię znajdował się w toalecie. Jednostka tonęła tak szybko, że w tylnej części kadłuba pozostała dość spora bańka powietrza. To w niej szczęśliwie znalazł się Nigeryjczyk. W ten sposób przetrwał w zatopionym wraku ponad dwie doby.  Przez ten czas nic nie jadł oraz nie pił słodkiej wody. Pod wpływem wody jego skóra zaczęła się łuszczyć. Warto dodać, że miało do miejsce na głębokości około 30 metrów, bowiem właśnie na takiej osiadł holownik.


 

Harrison Okene - Nigeryjczyk ocalały dzięki bańce powietrznej
Harrison Okene – Nigeryjczyk ocalały
dzięki bańce powietrznej

Wydostanie ocalałego Nigeryjczyka na powierzchnię zajęło ratownikom niecałe 30 minut, licząc od chwili jego odnalezienia.

 

Jednak następne 60 godzin musiał on spędzić  w komorze dekompresyjnej, gdzie jego ciało przyzwyczajało się do ciśnienia, panującego na lądzie.

 

Szczęśliwie ocalały powrócił do Nigerii w niezłej formie. Ani on, ani jego wybawca na pewno nigdy nie zapomną, jak po raz pierwszy uścisnęli sobie dłonie…

 

Całe zdarzenie miało miejsce w maju bieżącego roku, jednak dopiero teraz ujawniono nagranie wideo z przebiegu akcji ratowniczej.


 


 

 

Źródło: www.cdiver.net

 

Podobne posty

Leave a Comment