Zaskakujące odkrycie polskich hydrografów

Zaskakujące odkrycie polskich hydrografów
Rumowisko wraków

Czasem warto pogrzebać nieco w historii, w zebranych już materiałach, bo jak pokazują polscy hydrografowie wiele jeszcze jest do odkrycia a to co wydawało się do tej pory poznane, dzięki zastosowaniu nowych metod badawczych, przy wykorzystaniu nowych technik pomiarowych pokazuje swoje drugie, ciekawe oblicze.

 

Zaprezentowano bardzo ciekawy materiał (poniżej), który jest doskonałym przykładem połączenia doświadczenia hydrografa oraz możliwości nowoczesnych echosond wielowiązkowych.

 

Zdjęcia przedstawiają miejsce położenia wraku odkrytego w 2008 r. po jego ponownym sprawdzeniu przez hydrografów Instytutu Morskiego.

 

Dokonana przez polskich hydrografów dokładna analiza danych  pozwala na wniosek, że w danym miejscu nie znajduje się jak dotychczas przypuszczano jeden, ale aż 2 wraki. Prawdopodobnie doszło w tym miejscu do kolizji morskiej dwóch podobnych jednostek o długości 50-65 metrów.

 

Wkrótce miejsce to zostanie poddane badaniom archeologicznym, które być może pozwolą ustalić nazwy obu jednostek oraz wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Możliwe, że już niedługo poznamy kolejną, ciekawą tajemnicę skrywaną przez bałtyckie wody.


 

Zaskakujące odkrycie polskich hydrografówZaskakujące odkrycie polskich hydrografów

 


 

Co dwa wraki, to nie jeden. Wszak od przybytku głowa nie boli!


 

 

Źródło: www.hydrografpolski.pl


 

 

Zobacz także:

100 tysięcy wraków na Bałtyku
100 tysięcy wraków na Bałtyku

 

Podobne posty

Leave a Comment