Po 20 latach otrzymała odpowiedź na list w butelce

Odpowiedź na list w butelce przyszła po 20 latach
Odpowiedź na list w butelce
przyszła po 20 latach

Dopiero po ponad 20 latach pewna Angielka otrzymała odpowiedź na list w butelce, który jeszcze jako uczennica wrzuciła do Morza Północnego.

 

Płynąc promem z Hull do Belgii, dokładnie w 1990 roku ta 10-letnia dziewczynka wrzuciła butelkę z listem prosto do morza. W liście sprzed dwóch dekad pisała: „Drogi znalazco! Nazywam się Zoe Lemon, proszę, napisz do mnie – bardzo bym chciała”. O sobie napisała niewiele, że ma 10 lat, posiada w domu chomika i rybkę oraz lubi balet i grę na pianinie.

 

Jej prośba została spełniona w 2013 roku przez pewną parę z Holandii. Odpowiedź nadeszła w okresie ostatniego Bożego Narodzenia. Okazało się, ze list w butelce dopłynął do południowej Holandii, nad zaporę Oostershelde.

 

Koperta była zaadresowana na miejsce zamieszkania jej rodziców, a na kopercie widniało panieńskie nazwisko Zoe. Znalazca napisał: „Droga Zoe! Wczoraj podczas jednego z licznych spacerów z żoną nad zaporę Oostershelde, kiedy przypatrywałem się odpadkom wyrzuconym przez morze na nabrzeże, znalazłem małą plastikową butelkę z Twoim listem”.

 

Warto marzyć. Mimo tego, że niektóre dziecięce marzenia spełniają się dopiero po kilku, a nawet kilkudziesięciu latach…


 

Źródło: BBC

Podobne posty

Leave a Comment