Otwarto największe akwarium w Ameryce Łacińskiej

Największe akwarium w Ameryce Łacińskiej
Otwarto największe akwarium w Ameryce Łacińskiej
Fot. Rebecca Blackwell

Wczoraj (30 maja br.) meksykański potentat Carlos Slim otworzył w Meksyku największe akwarium w Ameryce Łacińskiej – Inbursa Akwarium. Pod wieloma względami jest ono niezwykłe. Budowla to aż 4 poziomy znajdujące się pod ziemią! W akwarium znajdziecie 3000 zwierząt należących do 230 gatunków. Uwaga, bilet kosztuje niedużo, bo 10$.

 

 

W piątek pierwsi goście zjechali windami pod ziemię by rozpocząć zwiedzanie szklanego zbiornika o pojemności 400000 galonów (~1514165 litrów), gdzie niebieskie, żółte, pomarańczowe i zielone ryby pływają wśród rekinów i mant.

 

Na innym piętrze znajduje się kilka gatunków meduz oraz oddzielne, masywne akwaria stanowiące domy dla piranii, krokodyli i małych żółwi. Ciekawostką są małe laguny, w których zwiedzający mogą dotknąć mant.

 

Woda używana w akwarium pochodzi z Zatoki Meksykańskiej. Dyrektor tego podwodnego przybytku przyznaje, że zdecydowano się na najbardziej efektowne gatunki zwierząt, które niemal każdy chce zobaczyć. Jedną z głównych atrakcji mają być pingwiny, niestety nie zostały jeszcze wprowadzone do akwarium. Ponadto ma on nadzieję, że ostatecznie w akwarium będzie można podziwiać aż 10 000 morskich zwierząt należących do 307 gatunków.

 

Akwarium zostało zbudowane w eleganckiej dzielnicy stolicy Meksyku. Okolica jest pełna lśniących biurowców, a po drugiej stronie ulicy znajduje się Muzeum Soumaya, w którym prezentowanych jest ponad 6 tysięcy eksponatów pochodzących z wszystkich okresów historii Mezoameryki, w tym także obrazy meksykańskich artystów.


 

 

Źródło: ctvnews.ca

Podobne posty

Leave a Comment