PADI Women’s Dive Day 2016

PADI Women's Dive Day 2016
PADI Women’s Dive Day 2016

Drogie, nurkujące Panie jutrzejszy dzień – 16 lipca 2016 roku został ogłoszony przez zrzeszającą nurków federację PADI jako Women’s Dive Day 2016. Jest to kontynuacja zainicjowanego w lipcu ubiegłego roku pomysłu. W 2015 roku w wydarzeniach związanych z obchodami Dnia Nurkujących Pań udział zgłosiły centra i osoby z 65 krajów ze wszystkich siedmiu kontynentów! Cel jest naprawdę szczytny: zwiększenie zainteresowania nurkowaniem wśród kobiet na całym świecie.

 

Oczywiście 2015 rok przeszedł już do historii, która z Pań tego dnia nie nurkowała? Nieistotne! Już jutro możecie nadrobić zaległości i spędzić PADI Women’s Dive Day pod wodą!

 

Nie od dziś wiadomo, że Pań w podwodnym świecie jest znacząco mniej niż Panów. Często bywamy osamotnione na łodzi i brzegu wypełnionym testosteronem (wiadomo: nurkują tylko samce alfa;)). Wydaje się, że inicjatywa PADI ma zmienić nieco nurkową rzeczywistość i wprowadzić więcej kolorów pod wodę. Większość producentów sprzętu już zrozumiała, że kobieca część społeczności nurkowej lubi kolory i coraz częściej w swojej ofercie mają sprzęt szyty na kobiecą miarę. Przykładem jest chociażby firma SANTI, która jako jedna z pierwszych prowadziła linię Ladies First z możliwością wyboru wstawek o kolorze limonki lub fuksji.

 

PADI Women's Dive Day 2016
PADI Women’s Dive Day 2016

Jednak Panie to nie tylko kolory pod wodą, uśmiech i ciasto na powierzchni. To także rozwaga, inny punkt widzenia i postrzegania podwodnego świata. Myślę, że dla każdego nurka-faceta, który nie miał sposobności nurkowania z kobietą będzie to ciekawe doświadczenie 🙂

 

Przyłączmy się do tego wydarzenia nurkując. Nieważne na jakim poziomie wyszkolenia jesteś, ważne by znaleźć się pod wodą i spędzić miło czas! Oczywiście nie oznacza to, że Panowie mają jakikolwiek zakaz wstępu do wody. Jest to dzień, który ma zachęcić kobiety do nurkowania, do uprawiania sportu ewidentnie zdominowanego przez mężczyzn. Pocieszeniem jest fakt, że z roku na rok rośnie liczba certyfikatów wydawanych Paniom.

 

Drogie Panie, GDZIE jutro NURKUJECIE???


 

Zdjęcia: PADI

Podobne posty

One Thought to “PADI Women’s Dive Day 2016”

  1. Fajny artykuł muszę poczytać więcej na ten temat

Leave a Comment