Pięciu nurków uratowanych przez załogę łodzi imprezowej

Pięciu nurków uratowanych przez łódź imprezową
Pięciu nurków uratowanych
przez łódź imprezową

Fakt, że pod wodą wszystko może się zdarzyć jest oczywisty i bezdyskusyjny. Jednak niewielu z Nas zastanawia się podczas nurkowania co w tym czasie dzieje się na powierzchni. Okazuje się, że po wynurzeniu może Nas spotkać niemiła niespodzianka…

 

 

Jakież musiało być zdziwienie pięciu amerykańskich nurków ze stanu Georgia, gdy po nurkowaniu na Melasa Reef (Key Largo na Florydzie) nie zobaczyli swojej łodzi. Okazało się, że zerwała się lina kotwiczna a łódź pozbawiona załogi podryfowała w siną dal. Jeden ze znajdujących się pod wodą nurków zauważył luźną linę kotwiczną. Szybko udał się na powierzchnię, jednak zobaczył już tylko oddalająca się łódź.

 

Na szczęście z pomocą w tej trudnej sytuacji przyszła łódź imprezowa, której załoga dostrzegła na powierzchni machającego nerwowo nurka. Szybko wciągnięto nurka na podkład. Chwilę później ocalony zapytał czy wszyscy są już na łodzi. Załoga nie zrozumiała pytania. Jednak jak się potem okazało pozostałych czterech nurków znajdowało się 3 mile dalej. Nurkowie spędzili w wodzie około dwóch godzin. Na szczęście nic im się nie stało, cali i zdrowi dotarli na ląd.

 

Nurkowie dostali solidną szkołę, na przyszłość na pewno lepiej zabezpieczą łódź oraz pozostawią na niej kogoś, kto będzie czuwał podczas ich zanurzenia. Niestety inny tegoroczny wypadek, kiedy to w okolicach wyspy Bali japońscy nurkowie zostali pozostawieni przez kapitana łodzi nurkowej nie skończył się równie dobrze. Aż 2 spośród 7 nurków poniosło śmierć.


 

 

Źródło: keysnet.com


 

 

Zobacz także:

Japońskich nurków odnaleziono na Bali
Japońskich nurków odnaleziono na Bali

 

Podobne posty

Leave a Comment