Jaskinia Rambo

Nurkowanie Alanya - Jaskinia Rambo
Jaskinia Rambo
nacieki na suficie głównej komnaty

Jaskinia Rambo jest najpopularniejszym miejscem nurkowym w Alanyi. Miejsce to przypomina jaskinię Damlatas, najbardziej znane miejsce w Alanyi.

 

Jest to najodleglejsze miejsce nurkowe – znajduje się nieopodal Plaży Kleopatry, dotarcie zajmuje 25 minut płynięcia z portu (wymaga opłynięcia Wzgórza Kale). Jaskinia dostępna jest wyłącznie z łodzi.

 

Po zaledwie kilku minutach płynięcia od miejsca zacumowania łodzi znajdziemy się u wejścia do jaskini. Tutaj na głębokości 13 metrów znajduje się około 7-metrowej długości korytarz. Jednocześnie zmieści się w nim 5 nurków. Należy uważać na pływalność bowiem skaliste dno unosi się w tym miejscu do głębokości zaledwie 3 metrów. Właśnie ów korytarz zaprowadzi nas do jaskini, która posiada sporą komorę o nieregularnych kształcie wypełnioną powietrzem. Po wynurzeniu możemy podziwiać nacieki znajdujące się na suficie oraz ścianach (zdjęcia).

 

Powrót odbywa się poprzez zanurzenie przy ścianie, w której zlokalizowane jest dość malownicze wyjście. Dno w tym miejscu jest piaszczyste, warto opanować pływalność by nie zamącić innym kojącego widoku błękitu.

 

Nurkowanie w tym miejscu często (jeśli tylko grupa ma wystarczająco dużo gazów) jest łączone z nurkowanie w oddalonym nieco Tunelu.


 

Nurkowanie Alanya - Jaskinia Rambo
Nacieki w jaskini Rambo w Alanyi
Nurkowanie Alanya - Jaskinia Rambo
Stalaktyty w jaskini Rambo

 

Podobne posty

Leave a Comment