Yonaguni Monument – podwodne miasto w Japonii

Miejsce to bywa nazywane japońską Atlantydą.

 

W pobliżu japońskiej wyspy Yonaguni znajdują się podwodne, masywne formacje skalne będące pozostałościami miasta, które zostało zatopione około 2000 lat temu, najprawdopodobniej w wyniku trzęsienia ziemi. Taką tezę wysunął japoński geolog badający to miejsce – Masaaki Kimura. Twierdzi on, iż powstanie tej aglomeracji można datować na około 3000 r.p.n.e. Jednak miejsce to wciąż skrywa wiele tajemnic.

Wokół wyspy Yonaguni zlokalizowanych jest około 70 miejsc nurkowych, jednak żadne z nich nie cieszy się taką popularnością jak tajemnicze formacje skalne.


 

Yonaguni Monument – opis nurowiska

 

Yonaguni Monument
Yonaguni Monument
Wejście

Do tej pory odnaleziono pozostałości miasta aż w 10 miejscach ulokowanych na terenie Yonaguni i 5 kolejnych w pobliżu Okinawa.

 

Wśród odkrytych budowli znajdują się: ruiny zamku, łuk triumfalny, pięć świątyń oraz duży stadionu, który był połączony z infrastrukturą – akweduktami oraz siecią dróg. Najwyższa budowla podwodnego miasta swoim kształtem przypomina egipskie piramidy i wznosi się na wysokość 25 metrów.

Nurkowanie rozpoczynamy od przepłynięcia niewielkiego wejścia stanowiącego bramę do miasta (zdjęcie po lewej). Później w zależności od chęci podziwiamy podwodne budowle, tarasy oraz inne formacje skalne (schemat poniżej).


Yonaguni Monument
Formacja skalna nazwana żółwiem
Yonaguni podwodne miasto w Japonii
Podwodne miasto w Japonii

 

Yonaguni Monument - podwodne miasto w Japonii
Yonaguni Monument
Schemat nurowiska

 

Dostęp: łodzią

Aktywności: fotografia podwodna

Głębokość: 10-32 metry

Nurkuje się tu przez cały rok.


Podobne posty

2 Thoughts to “Yonaguni Monument – podwodne miasto w Japonii”

  1. ann

    Szkoda,ze tak daleko…ech

Leave a Comment