Plany Fabiena Cousteau

Aquarius_external
Aquarius external

Wnuk Jacques-Yves Cousteau planuje spędzić 31 dni w podwodnym laboratorium na Florida Keys.

 

 

Poprzedni rekord wynoszący 30 dni został ustanowiony 50 lat temu przez słynnego dziadka Fabiana. Próba Fabiana odbędzie się w Aquariusie – jedynym podmorskim laboratorium operacyjnym o wielkości autobusu.

 

Goście Aquariusa będą korzystali z techniki  „nasycone nurkowanie”. To właśnie dziadek Cousteau podczas 30-dniowego pobytu w Conshelf – środowisku podwodnym w Morza Czerwonego udowodnił, że  technika ta jest bezpieczna. Dzięki tej metodzie osoby przebywające w laboratorium mogą nurkować od sześciu do dziewięciu godzin dziennie bez ryzyka choroby dekompresyjnej.


 

Podczas pobytu w laboratorium, Fabien Cousteau i jego pięcioosobowy zespół mają nadzieję na kształcenie dzieci na całym świecie. Planują, korzystając z komunikatora – Skype, przeprowadzić transmisje na żywo a także porozmawiać z astronautami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Team zmierzy jaki wpływ na ich ciała wywiera przebywanie pod wodą przez tak długi czas. Zamierzają również zrobić zdjęcia do nadchodzącego filmu IMAX 3D oraz zbadać  eksperymentalne techniki uprawy koralowców.

 

Wiele gwiazd jest chętnych do odwiedzenia zespołu podczas zanurzenia. Wśród nich jest brytyjski magnat Richard Branson, piosenkarka Black Eyed Peas i badacz oceanów oraz założyciel NOAA – Syliva Earle. Jak stwierdził Cousteau, ma to być dla nich oszałamiające doświadczenie, które pokaże co jest tak naprawdę fajne.


 

Źródło: www.xray-mag.com

Podobne posty