Podwodna piramida niedaleko Wysp Azorskich

Podwodna piramida niedaleko Wysp Azorskich
Podwodna piramida
niedaleko Wysp Azorskich

W okolicach Wysp Azorskich badacze dokonali sensacyjnego odkrycia struktury, która wygląda na kilkudziesięciometrową, podwodną piramidę. Znalezisko jest o tyle interesujące, że Azory to hipotetyczna lokalizacja mitycznej Atlantydy.

 

Podwodna piramida znajduje się w pobliżu Bank De João de Castro pomiędzy wyspami Terceira i São Miguel. Struktura ta mierzy aż 8000 metrów kw. u podstawy i około 60 metrów wysokości. Odkrycie zostało dokonane za pomocą odczytów batymetrycznych.

 

Specjaliści są zgodni, że niemożliwe jest by piramida powstała w sposób naturalny. Sprawą zainteresował się również rząd portugalski, który zapewnił wsparcie w ze strony marynarki wojennej. Istnieją obawy, że jest to sposób na zatuszowanie znaleziska.

 

Odkrycie, jakiego dokonano, może rzucić nieco światła na historię mitycznej Atlantydy.


 

Update na dzień 3 marca 2014 roku

 

Archeolodzy z Portugalskiego Stowarzyszenia Badań Archeologicznych odnaleźli inne struktury skalne w rejonie Azorów. Ich zdaniem jest wielce prawdopodobne, że człowiek zamieszkiwał ten obszar tysiące lat przed Portugalczykami. Co więcej struktury te mogły zostać wykonane zgodnie z projektem, bowiem są one dostosowane do letniego przesilenia. Są to piramidy doskonałe, orientacja, rozmieszczenie piramidy: wierzchołki są skierowane na północ i południe, tak jak piramid w Gizie w Egipcie.

 

Azory zostały odkryte przez Portugalczyków około 1427 roku. Rejon ten był niezamieszkały. Wśród innych dowodów na istnienie cywilizacji są znalezione epigrafy z czasów rzymskich, kartagińskie sanktuaria i sztuka w jaskiniach.

 

 

Źródło: www.beforeitsnews.com; theepochtimes.com

Podobne posty

Leave a Comment