Podwodne prace archeologiczne w Peru

Podwodne prace archeologiczne w Peru
Podwodne prace archeologiczne w Peru

W Peru trwają badania archeologiczne mające na celu poznanie relacji pomiędzy świątynią w Pachacamac, a wyspami zlokalizowanymi na wybrzeżu.

 

Miasto Pachacamac było ważnym ośrodkiem religijnym prekolumbijskich kultur. Świątynia – schodkowa konstrukcja na planie czworokąta o wysokości 19 metrów, została wybudowana około 1460 roku, po podboju miasta przez Inków. Wszystkie budowle w miejscowości wzniesiono z suszonej cegły.

 

Archeologowie starają się zrozumieć powiązania pomiędzy świętym miejscem Pachacamac, a wyspami zlokalizowanymi przy wybrzeżu. Naukowcy uważają, że wyspy również pełniły bardzo ważną rolę ośrodku kultu. Według legendy z XVII wieku, wyspy były identyfikowane z boginią Cavillaca i jej córką, które utopiły się w morzu.

 

Z wcześniejszych wykopalisk znajdujących się niedaleko obecnego stanowiska, wydobyto artefakty pre i po kolumbijskie w tym pozostałości doku z XIX wieku. Kompleks świątyń jest zlokalizowany około 40 kilometrów na południe od Limy. Miejsce było zamieszkiwane przez wiele stuleci przez różne grupy.


 

Źródło: www.peruthisweek.com

Podobne posty

Leave a Comment