Podwodne wystrzały

Podwodne wystrzały
Podwodne wystrzały

Plusk i huk, zobaczcie sami na wspaniałych zdjęciach piękno podwodnych wystrzałów.

 

Miłośnik broni palnej – Andrew Tuohy sfilmował wystrzały z wielu rodzajów broni, jednak nigdy dotąd pod wodą. Ten ekspert od broni opublikował na swoim blogu nie tylko serię zdjęć, ale także film z podwodnego eksperymentu z bronią. W swoim przydomowym basenie Andrew starał się pokazać jak różne efekty dają wystrzały z różnej broni.


Po wystrzale tworzy się na końcu pistoletu swoiste tornado, które  istnieje zaledwie przez ułamek sekundy. Później kula opada na dno a otaczające ją pęcherzyki unoszą się na powierzchnię.

 

Andrew Tuohy do eksperymentu użył Glocka 22 i strzelał z niego w swoim basenie. Wszystko zostało nagrane wodoodpornym kompaktowym aparatem, z prędkością 120 klatek na sekundę. Pozwoliło to stworzyć film pokazujący wystrzał w zwolnionym tempie, a z pojedynczych klatek filmu powstały imponujące zdjęcia.


 

Podwodne wystrzały
Podwodne wystrzały
Glock 22
Podwodne wystrzały
Podwodne wystrzały
Glock 22

 

Podwodne wystrzały
Kwiatki z pocisków

Amator podwodnych wystrzałów nie tylko strzela z broni dla zabawy, ale także zbiera on dla swojej matki pociski jako „taktyczne” kwiatki. Opór wody sprawia, że każdy pocisk rozrywa się w charakterystyczny sposób tworząc ciekawe i niepowtarzalne formy –  imitacje kwiatów.

 

Rzeczy te są równie ładne jak i bolesne. Autor zdjęć przyznaje, że ma mnóstwo blizn powstałych wskutek eksperymentów z bronią. Jednak kiedy trzyma w ręku pociski przechodzi go prawdziwy dreszcz.

 

W celu stworzenia różnych efektów Andrew eksperymentuje z różnymi rodzajami broni oraz kul. Jak twierdzi, wyniki tych doświadczeń to „piękno zła”. Niektóre z „kwiatów” są przylutowane do drutów tak by wyglądały jeszcze prawdziwiej. Często w środku łuski umieszcza kamienie szlachetne. W ten sposób powstają drogocenne kwiaty i aż ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka w jaki sposób  powstały.


 

http://www.youtube.com/watch?v=502KryEguA0


 

Źródło: vuurwapenblog.com

Podobne posty

Leave a Comment