Podwodne samochody

car
Podwodne cabrio…? Czemu nie!

Już jakiś czas temu Rinspeed zaprezentował swój nowy squba – pierwszy na świecie samochód, który potrafi nurkować.

 

Samochód może nie tylko samodzielnie poruszać się po drogach (wystarczy naciśnięcie przycisku – bez kierowcy lub pasażera), ale może też przekształcić się w amfibię i zanurzyć do 10 metrów.

 

Silnik elektryczny z potężnym momentem obrotowym napędza tylne koła, natomiast napęd w wodzie zapewniają dwa śmigła z tyłu oraz dwa napędy odrzutowe z przodu.

 

Pod wodą, kierowca i pasażer spokojnie mogą pozostać zamknięci w aucie a powietrze do oddychania jest dostarczane przez samowystarczalny pokładowy system.


 

http://www.youtube.com/watch?v=sJC7E06IBXI#t=02m21s


 

Podwodne auta znacznie wcześniej pojawiły się w filmach.

 

car2
Podwodne cudo Jamesa Bonda

W zeszłym miesiącu anonimowa osoba zakupiła za cenę 866 tysięcy dolarów słynny samochód Jamesa Bonda, który pojawił się w filmie „Szpieg, który mnie kochał”. Dopiero niedawno okazało się, że pojazd został kupiony przez miliardera – Elona Muska. Właściciel przyznał, iż posiada już pewne plany co do niego.

 

Otóż, ujawnił on fakt, iż rozpocznie prace nad projektem samochodów, które będą zdolne do poruszania się pod wodą. Jego projekt zakłada opracowanie samochodu, dzięki któremu będziemy mogli poruszać się na lądzie a za pomocą jednego przycisku zamienimy go w pojazd przystosowany do podwodnych podróży. Podobnie jak to miało miejsce w filmie. Jednak na chwilę obecną brakuje szczegółowych informacji na temat tego jak zostanie on wykonany.


 

Źródło: www.theverge.com

Podobne posty

3 Thoughts to “Podwodne samochody”

  1. Kaśka

    Wymarzone autko…ciekawe jaka będzie jego cena 😉

  2. Szymek

    Bardzo przyjemna i pozytywna strona. Napewno jeszcze tutaj
    wpadnę! Pozdrawiam

Leave a Comment