Podwodny ślub na 130 metrach!

Podwodny ślub na 130 metrach
Podwodny ślub na 130 metrach

Ślub pod wodą na 130 metrach, niemożliwe?! A jednak…

 

Większość narzeczonych swoje przedślubne boje toczy na powierzchni. Wybierają salę, muzykę, fotografa, sukienkę itp….generalnie wyborom nie ma końca.

 

Sandra Smith i Hiroyuki Yoshida poznali się podczas pracy w Wietnamie w przemyśle nurkowym.

 

Połączyła ich przede wszystkim wspólna pasja – NURKOWANIE!

 

Kiedy podjęli decyzję o ślubie, nie mięli żadnych wątpliwości, że wezmą go pod wodą. Para gotowa do podejmowania życiowych wyzwań postanowiła przetestować swój związek i wziąć podwodny ślub na głębokości co najmniej 120 metrów, gdzie ciśnienie jest 13 razy większe od tego na powierzchni. Dodatkowo nurkowanie odbędzie się w podwodnej jaskini Song Hong w południowej części Tajlandii.

 

W ten sposób zdecydowali, że ich podwodny ślub będzie pierwszym tego rodzaju. Inne typowe podwodne zaślubiny odbywały się z reguły na niewielkich głębokościach, od 6 do 10 metrów. Ich wyczyn już w fazie planowania stał się niezwykłym przedsięwzięciem z zamiarem pobicia rekordu świata.

 

Pełni optymizmu rozpoczęli przygotowania do tego nietypowego podwodnego przedsięwzięcia. Przede wszystkim musieli zakupić sprzęt i uzyskać kwalifikacje, przejść szkolenia umożliwiające zejście na planowaną głębokość.

 

W przeciwieństwie do kosztów tradycyjnych wesel, gdzie suknia noszona jest tylko raz, a sporo pieniędzy jest wydawanych na wynajęcie miejsca, rzeczy potrzebne do tego ślubu będą wykorzystywane przez nich ponownie w karierze instruktorów nurkowania technicznego.

 

Narzeczeni opracowali szczegółowy wykaz przedmiotów, które były im niezbędne do realizacji swojego ślubnego planu. Został on opublikowany na stronie internetowej. Jednocześnie zwrócili się o pomoc do wszystkich zainteresowanych i przesyłanie datków na ów szczytny cel. Wszystkie darowizny zostały przeznaczone na zakup sprzętu i szkolenia.

 

Para Sandy i Hiro wzięła podwodny ślub na głębokości 130 metrów w jaskini Song Hong, w południowej Tajlandii w dniu 30 września br.


 


 

Zobacz także:

 

Song Hong - przekrój jaskini
Jaskinia Song Hong

 

Podobne posty

One Thought to “Podwodny ślub na 130 metrach!”

  1. […] się podwodne śluby w różnych miejscach świata. W zeszłym roku furorę zrobił najgłębszy ślub na 130 metrach w jaskini Song Hong w […]

Leave a Comment